ممنوعیت خرید خودرو شامل چه کسانی است؟ ، بازگشت گزینه انصراف به سامانه یکپارچه

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، ممنوعیت خرید خودرو شامل افرادی خواهد شد که در مرحله اول ثبت نام کردند. اما این افراد به یک شرط برای ثبت نام خرید خودرو در مرحله دوم مجاز خواهند بود.

ممنوعیت خرید خودرو شامل چه کسانی است؟ ، بازگشت گزینه انصراف به سامانه یکپارچه

بیت ران - مهلت شش روزه برای تغییر اولویت های خودرویی، 10 اردیبهشت به سرانجام رسید. بدین ترتیب مشتریانی که نوبت دریافت خودروهای آن ها به سال آینده افتاده بود، توانستند نوع خودروی انتخابی را با اولویت بندی با پنج مدل دیگر (کم تقاضاتر) عرضه شده تغییر دهند تا در سال 1402 خودرو را تحویل بگیرند.

پس از مشخص شدن نوبت (اولویت) تحویل خودروهای افراد ثبت نام نماینده در نخستین طرح یکپارچه فروش خودروهای داخلی، نوبت تخصیص و تحویل قریب به 50 محصول مختلف عرضه شده در مورد پنج محصول پرتقاضا (با تیپ بندی های مختلف) به سال 1403 موکول شده بود.

این درحالی بود که ظرفیت بعضی از محصولات همانند تارا و رانا در سال 1402 خالی ماند. درخصوص بعضی خودروسازان دیگر، حتی ظرفیت فصل بهار 1402 برای بعضی از محصولات تکمیل نشده بود.

براین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت برای متقاضیانی که اولویت تحویل خودروی آن ها سال 1403 است، مهلتی (در ابتدا) پنج روزه تا روز شنبه 9 اردیبهشت ماه در نظر بگیرد.

این متقاضیان نسبت به ویرایش درخواست خودرویی خود اقدام کردند و پنج اولویت از خودروهای کم تقاضاتر که نوبت تحویل در سال 1402 خواهند داشت از سوی این افراد انتخاب شد.

این مهلت اما یک روز دیگر هم تمدید شد. بدین ترتیب آخرین مهلت تغییر نوع خودرو انتخابی، ساعت 24 (یکشنبه 10 اردیبهشت) مشخص شد.

طی این مدت متقاضیان می توانستند با مراجعه به پروفایل خود در سامانه تخصیص یکپارچه خودروها، نسبت به تغییر نوع خودروی انتخابی اقدام نمایند.

ملاک اولویت دریافت خودرو

اما اگر متقاضی هیچ اولویتی را انتخاب ننموده باشد، همچنان همان انتخاب اولویت سال 1403 برای او ملاک خواهد بود. بر همین اساس متقاضی خودروی خود را در سال آینده دریافت خواهد نمود.

حال در پی سرانجام یافتن مهلت تغییر نوع خودروی انتخابی، چند روزی سایت سامانه بسته خواهد بود تا بر اساس اولویت اول افراد، پالایش صورت گیرد. پس از این مدت در نهایت ترتیب (اولویت) دریافت خودرو در سال 1402 مشخص خواهد شد.

طبق آخرین آمار، تا روز آدینه (هشت اردیبهشت ماه)، علاوه بر اصلاح پروفایل 4260 نفر که از مرحله اول، اشتباهاً انصراف داده بودند و آن ها هم می توانند نسبت به تغییر نوع خودرو خود اقدام نمایند، 170 هزار نفر نوع و زمان تحویل خودرو خود را در سامانه یکپارچه تغییر داده اند. اما قطع به یقین طی روزهای (شنبه و یکشنبه) بر این تعداد افزوده شده است.

طبق اعلام مدیر سامانه یکپارچه فروش خودروها، در این زمان مشخص شده برای ویرایش خودروها، بعضی متقاضیان در استعلام گواهینامه مشکل داشتند. یا در طرح جوانی جمعیت نمی توانستند درخواست خود را ثبت نمایند. که این مشکل نیز برطرف شد و 750 نفر حائز شرایط شناخته شدند و توانستند مجدد اطلاعات خود را ویرایش نمایند.

لازم به ذکر است که طی این مدت برای ویرایش نوع خودروها، گزینه انصراف موقتا غیر فعال شده بود. تا مسئله ای از این حیث پیش نیاید. اما طبق تاکید سخنگوی وزارت صمت، حتما مجدد با سرانجام یافتن مهلت ویرایش ها، گزینه انصراف برای مشتریانی که قصد انصراف و شرکت در طرح ثبت نام مرحله دوم که از 16 اردیبهشت ماه شروع می گردد دارند، فعال خواهد شد.

وی گفت: ممنوعیت خرید خودرو برای افرادی است که در مرحله اول ثبت نام نموده اند. این افراد قادر به ثبت نام در مرحله دوم نیستند. مگر آنکه از خرید خودرو انصراف دهند.

موتور ایرانی هواپیما ساخت مپنا آزمایش شد

بستیون T77 بهمن موتور با آمار فروش ناچیز در راه ایران / آنالیز تخصصی

خودروهای وارداتی سایپا ترخیص شدند / یک هزار و 108 دستگاه چانگان در راه ایران

ام وی ام X33 کراس مدیران خودرو رقیب مستقیم جک S3 معرفی گردید / آنالیز تخصصی

گزینه انصراف چرا در سامانه یکپارچه حذف شد؟ / سخنگوی وزارت صمت شرح داد

منبع: بیت ران
انتشار: 13 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1402 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2156

به "ممنوعیت خرید خودرو شامل چه کسانی است؟ ، بازگشت گزینه انصراف به سامانه یکپارچه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت خرید خودرو شامل چه کسانی است؟ ، بازگشت گزینه انصراف به سامانه یکپارچه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید