مقام آمریکایی: در بهترین حالت 200هزار مورد مرگ ومیر بر اثر کرونا خواهیم داشت

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، یکی از اعضای کارگروه ویژه کاخ سفید برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در آمریکا گفت حتی اگر نظام بهداشت و درمان این کشور عملکرد تقریباً بی نقصی در مبارزه با کرونا داشته باشد، شمار قربانیان این ویروس می تواند به 200هزار نفر برسد.

مقام آمریکایی: در بهترین حالت 200هزار مورد مرگ ومیر بر اثر کرونا خواهیم داشت

به گزارش گروه سیاسی پایگاه اینترنتی مأوا، دبورا بِرکس از اعضای کارگروه ویژه کاخ سفید برای مبارزه با شیوع کرونا در آمریکا روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه خبری ان بی سی اظهار داشت که در بهترین حالت ممکن یعنی در حالتی که نظام بهداشت و درمان آمریکا عملکردی تقریباً بی نقص در مبارزه با کرونا داشته باشد، شمار قربانیان این ویروس در آمریکا بین 100 تا 200 هزار نفر خواهد بود.

دکتر برکس که متخصص ایمنی شناسی بالینی است، در خصوص احتمال افزایش چشمگیر آمار مبتلایان و موارد مرگ ومیر بر اثر کرونا در آمریکا طی هفته های آینده به خبرنگار شبکه ان بی سی گفت: فکر می کنم که اکنون دیگر همه متوجه شده اند که آمار مبتلایان در یک منطقه می تواند خیلی سریع از 5 نفر به 50 نفر، 500 نفر و 5000 نفر افزایش یابد.

وی درباره آمار احتمالی قربانیان اضافه کرد: با توجه به اینکه تعداد مبتلایان به این بیماری در سراسر کشور رو به افزایش است، اگر هیچ اقدامی صورت ندهیم ممکن است تلفات به بیش از 2 میلیون نفر برسد. اما اگر کار ها تقریباً بدون نقص پیش برود، پیش بینی من این است که تا 200 هزار مورد مرگ ومیر [بر اثر کرونا]خواهیم داشت.

بر اساس آخرین آمار های رسمی منتشرشده از سوی منابع دولتی در آمریکا، تا به امروز بیش از 140 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید 19) در این کشور شناسایی شده اند و حدود 2500 نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده اند.

آمریکا با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر کشورها، بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 833

به "مقام آمریکایی: در بهترین حالت 200هزار مورد مرگ ومیر بر اثر کرونا خواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: در بهترین حالت 200هزار مورد مرگ ومیر بر اثر کرونا خواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید