محمد بنا: تعویق المپیک می تواند به نفع ما باشد، کرونا فوتبالیست ها را هم خانه نشین کرد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: تیم جوانی را در اختیار داریم و با تعویق المپیک فرصت خوبی برای بیشتر شدن تجربه کشتی گیران بوجود آمد.

محمد بنا: تعویق المپیک می تواند به نفع ما باشد، کرونا فوتبالیست ها را هم خانه نشین کرد

جهت دریافت خدمات طراحی فضای سبز باغچه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش ، محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: در ابتدا سال نو را به صورت ویژه به پرستاران و دکتران که در بیمارستان ها در خط مقدم جبهه سلامت و در مبارزه با ویروس کرونا هستند تبریک می گویم و سپس به مردم عزیز ایران فرا رسیدن سال 1399 را تبریک می گویم و ان شاالله که هرچه زودتر این بلا برطرف گردد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص تعویق یکساله المپیک توکیو توضیح داد: به تعویق افتادن این بازی ها دست ما نبود و به دلیل به وجود آمدن یک شرایط خاص در جهان این رخ داد و همه جهان و همه ورزشکاران درگیر این اتفاق هستند.

بنا ادامه داد: تیم جوانی در اختیار داریم و باید به این مسئله مثبت نگاه کرد. باید نیمه پر لیوان را دید و طوری برنامه ریزی کنیم که این موضوع را به نفع خودمان پیش ببریم. به نظرم این اتفاق به نفع کشتی آزاد ما نیز هم تمام شد.

وی توضیح داد: اگر این تعویق همراه با برگزاری اردوها و مسابقات تدارکاتی باشد می تواند به نفع ما باشد و کشتی گیران جوان ما نیز با تجربه تر خواهند شد و می توانیم در سال 2021 عملکرد بهتری داشته باشیم.

بنا در خصوص نحوه گزینش نفرات برای المپیک با توجه به تعویق یکساله آن گفت: سال جاری برعکس سال های گذشته رقابت های انتخابی کامل تری داشتیم و طبیعتا از تمامی نفرات و پتانسیل خود برای این مسیری که به سمت المپیک در پیش داریم استفاده خواهیم کرد و در این راه همه شانس دارند اما این شانس اولویت بندی دارد و اولویت ما نسبت به آخرین مسابقاتی که اجرا شده خواهد بود و در نهایت ملاک ما عملکرد کشتی گیران است.

وی در خصوص برنامه ریزی فنی تیم ملی گفت: ما فکر می کردیم به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسابقات گزینشی و المپیک با چند ماه تعویق برگزار می گردد و با توجه به لغو شدن اردوها به خاطر شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی کشتی گیران، برنامه های فنی را در فضای مجازی به نفرات داده و آن ها را گروه بندی کردیم و هر مربی گروه خودش را کنترل می نماید. اما طبیعتا با تعویق یکساله المپیک، انتخابی المپیک هم در زمانی که فکر می کردیم برگزار نمی گردد و همه برنامه های ما کلا به هم ریخت. در حال حاضر نفرات باید با هماهنگی کادر فنی و طبق برنامه ای که به آن ها داده ایم کار نمایند و هرکسی در هر شرایطی می تواند در شهرهای خودش کار کند تا اتحادیه جهانی تکلیف کار را روشن کند.

سرمربی تیم ملی در خصوص برگزاری اردوهای تیم ملی توضیح داد: اگر بتوانیم در شرایطی خاص در یک تاریخ مشخصی اردوهای کوتاه مدتی را به جهت زیرنظر دریافت نفرات و هماهنگ کردن آن ها داشته باشیم خوب است اما قطعا با توجه به شیوع ویروس کرونا باید این اردوها در شرایط قرنطینه و رعایت کامل مسائل بهداشتی برگزار گردد.

بنا ادامه داد: البته تصمیم گیری در این مسئله دست ما نیست و تصمیم گیرنده ستاد مبارزه با کرونا است چراکه پای سلامت افراد در میان است. اما اگر وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی بتوانند شرایطی ویژه ای را مهیا نمایند تا بتوانیم اردوهای کوتاه مدت را در قرنطینه برگزار کنیم، قطعا شرایط بهتری خواهیم داشت و خوب می گردد. اما این موضوع نیازمند آن است که اجازه آن صادر گردد تا در دوره های متناوب کوتاه، در شرایط قرنطینه کامل و رعایت تمامی نکات بهداشتی به جهت سلامتی کشتی گیران، اردوهای آماده سازی را داشته باشیم.

وی در خصوص این موضوع که شرایط تمرینات ورزشکاران در سایر کشورها به دلیل شیوع کرونا متفاوت است یا خیر، گفت: شرایط تقریبا یکسان است و سایر کشتی گیران نیز اردوها را برگزار نمی نمایند. همه جهان درگیری سختی با این ویروس دارند و به دنبال این هستند کاری نگردد که خدای نکرده کسی مبتلا گردد. این موضوع صرف ورزش ما نیست، به طور مثال فوتبالیست ها که تمام درآمدشان از این راه است در خانه نشسته اند. در نهایت باید بگویم اگر نتوانیم تمرین کنیم و آمادگی لازم را بدست آوریم و ورزشکاران جهان به دلیل درگیری با این ویروس بدون انجام تمرینات لازم راهی المپیک شوند، به احتمال فراوان شاهد بی کیفیت ترین المپیک در سال 2021 خواهیم بود.

دارنده مدال نقره کشتی فرنگی جهان در خاتمه با با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا مشکلاتی از نظر اجتماعی، مالی و ورزشی را به وجود آورده اعلام نمود: برای از بین بردن این معضل بزرگ همه باید دست به دست هم بدهیم و کمک کنیم. کسی در این مورد کمک شخصی نمی خواهد چراکه دولت کار خود را انجام می دهد و وزارت بهداشت، پرستاران و دکتران به نحو احسن در حال اجرا وظایف خودشان هستند. مردم برای اینکه این زنجیره پاره بگردد تنها کاری که می توانند انجام دهند این است که در خانه ها بنشینند و به وظیفه خود عمل نمایند. خیلی خنده دار است که هنوزم افرادی به بهانه های مختلف در خیابان ها، اتوبان ها و جاده ها هستند. امیدوارم که با کمک همه هرچه زودتر این بیماری از مملکت ما برود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 715

به "محمد بنا: تعویق المپیک می تواند به نفع ما باشد، کرونا فوتبالیست ها را هم خانه نشین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد بنا: تعویق المپیک می تواند به نفع ما باشد، کرونا فوتبالیست ها را هم خانه نشین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید