لزوم واکسیناسیون 90درصدی برای تحقق ایمنی همگانی علیه کرونا، رتبه نخست تهران درتعداد واکسیناسیون

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران بر لزوم واکسیناسیون 90 درصدی برای تحقق ایمنی همگانی علیه کرونا تاکید کرد.

لزوم واکسیناسیون 90درصدی برای تحقق ایمنی همگانی علیه کرونا، رتبه نخست تهران درتعداد واکسیناسیون

به گزارش خبرنگاران، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران، گفت: شرایط ارائه خدمات درمانی در استان تهران متفاوت از دیگر نقاط کشور بود. به همین دلیل امروز در کشور 70 درصد فوتی ها مربوط به افراد بالای 60 سال و در مرکز این رقم حدود 60 درصد است.

وی افزود: این آمار نشان می دهد پوشش خوب واکسیناسیون و ارائه خدمات قابل قبول بهداشتی در سطح استان تهران محقق شده است. بی تردید نیازمند مراقبت همه جانبه برای همه گروه ها هستیم و در این میان باید حضور افراد بالای 60 سال در سطح جامعه کاهش پیدا کند. برای سنجش شرایط تهران باید ارائه خدمات درمانی قبل از انتقال فرد به بیمارستان بررسی شود و همین شاخه در زمان بستری را بهبود بخشیم.

فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران تاکید کرد: بیماران مبتلا به کرونا گاه در شرایطی به بیمارستان منتقل می شوند که بیش از 50 درصد درگیر بیماری شدند؛ لذا گاهی ارائه خدمات درمانی مناسب پیش از انتقال فرد به بیمارستان و وخیم شدن حال وی، می تواند مانع از افزایش درگیری و فرایند بیماری شود.

زالی ادامه داد: استان تهران رتبه نخست کشور در تعداد واکسیناسیون نسبت به جمعیت را کسب کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1813

به "لزوم واکسیناسیون 90درصدی برای تحقق ایمنی همگانی علیه کرونا، رتبه نخست تهران درتعداد واکسیناسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم واکسیناسیون 90درصدی برای تحقق ایمنی همگانی علیه کرونا، رتبه نخست تهران درتعداد واکسیناسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید