قیمت خودرو در شهریور ارزان می گردد؟

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، فعالان بازار خودرو کاهش شدید عرضه بعضی از انواع خودرو را علت رشد افسارگسیخته قیمت آنها می دانند و می گویند خودروهای خارجی در بازار کمیاب هستند و عرضه بعضی خودروهای داخلی مانند ساندرو و ال 90 هم به شدت کاهش داشته است.

قیمت خودرو در شهریور ارزان می گردد؟

یک فعال بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودروهای داخلی تا خاتمه شهریور ارزان می گردد یا نه، به پایگاه اینترنتی مأوا گفت: فعلا قیمت خودرو را قیمت دلار تعیین می نماید. چنانچه قیمت دلار افزایش یابد قیمت خودروهای داخلی و خارجی هم گران می گردد این در حالی است که بالعکس این موضوع هم وجود دارد چنانچه قیمت دلار ارزان گردد قیمت خودرو هم ارزان خواهد شد. به عنوان مثال اگر قیمت دلار هزار تومان ارزان گردد قیمت خودروهای داخلی بین دو تا سه میلیون ارزان می گردد اما اگر قیمت دلار افزایش یابد قیمت خودروها هم بین دو تا سه میلیون تومان گران می گردد.

فیروز نادری اضافه کرد: حدود 15 روز می گردد که قیمت خودروهای داخلی و خارجی ثابت مانده و تغییری نکرده است. یعنی در این مدت قیمت خودرو فعلا نه گران شده است و نه ارزان.

او در پاسخ به این پرسش که آیا واردات خودروهای خارجی آزاد خواهد شد؟ گفت: عرضه خودرو خارجی فعلا کم است و به همین دلیل قیمت خودروهای خارجی بالاست. خودروسازان فعلا خودروهایی همچون ساندرو، استپ وی و ال 90 را به مردم تحویل نمی دهند و عرضه این خودروها به شدت کاهش یافته است. قرار بود واردات خودرو آزاد گردد اما با وعده و وعیدها نمی توان بازار خودرو را مدیریت کرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1074

به "قیمت خودرو در شهریور ارزان می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خودرو در شهریور ارزان می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید