عکس های دیده نشده از ملکۀ چین در آخرین سال های امپراطوری

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، خاندان چینگ آخرین خاندان سلطنتی چین بود که به مدت حدودا سیصد سال از قرن هفدهم تا بیستم بر چین حکومت می کرد. یکی از برجسته ترین چهره ها در آخرین سال های امپراطوری چینگ ملکه تزی شی (Cixi) بود.

عکس های دیده نشده از ملکۀ چین در آخرین سال های امپراطوری

به گزارش فرادید؛ ملکه تزی شی که ابتدا به عنوان صیغۀ امپراطور ژیان فنگ وارد دربار شده بود، مسیر ترقی را طوری طی کرد که از بعد از مرگ امپراطور در سال 1861 به قدرتمندترین فرد چین تبدیل شد و در طی 50 سال عملا ادارۀ کل امپراطوری را به دست داشت.

با اینکه در طی این 50 سال همیشه کس دیگری (مثلا فرزند یا برادرزاده اش) امپراطور بود، اما تزی شی با به دست گرفتن مقام نایب السلطنه ادارۀ امور را در اختیار خودش داشت.

تزی شی در دوران قدرت خود سعی کرد با انجام اصلاحاتی از تضعیف روزافزون امپراطوری جلوگیری کند. اما بعد از مرگ او در سال 1908 میلادی، خاندان چینگ تنها چهار سال دوام آورد و در سال 1912 جای خود را به جمهوری چین داد.

عکس های به جای مانده از ملکه تزی شی، تصویری ناب و بی نظیر از دربار چین در آخرین سال های امپراطوری ارائه می دهند. لباس ها، بناها و مرناماتی که در عکس های می بینیم همگی یادگار سنت حدودا دو هزار سالۀ سلطنت در تاریخ چین هستند.

این عکس ها که یک عکاس چینی به نام ژانلینگ (Xunling) آن ها را ثبت کرده است، ملکه تزی شی را عمدتا در کاخ تابستانی خودش و در میان برخی دیگر از بانوان دربار و همینطور ندیمه ها و خدمتگزاران نشان می دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 خرداد 1402 بروزرسانی: 15 خرداد 1402 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2170

به "عکس های دیده نشده از ملکۀ چین در آخرین سال های امپراطوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس های دیده نشده از ملکۀ چین در آخرین سال های امپراطوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید