عراق گذرگاه های نزدیک به مناطق عملیاتی سوریه را بست

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، وزیر مهاجرت عراق تأکید کرد که همه گذرگاه های زمینی نزدیک به محل عملیات های نظامی ترکیه در سوریه در حال حاضر بسته است.

عراق گذرگاه های نزدیک به مناطق عملیاتی سوریه را بست

به گزارش گروه بین الملل پایگاه اینترنتی مأوا، وزارت مهاجرت عراق تأکید کرد که نباید اجازه داد بعضی عناصر مشکوک از سوریه وارد عراق شوند.

نوفل بهاء موسی وزیر مهاجرت عراق که میزبان ایمن غرایبه نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور آوارگان عراق بود، تأکید کرد که همه گذرگاههای زمینی نزدیک به محل عملیاتهای نظامی ترکیه در سوریه در حال حاضر بسته است.

موسی توضیح داد که این مسئله به خاطر، ورود نیروهای ترکیه ای به سوریه و وضعیت امنیتی است که این کشور در سوریه ایجاد نموده است.

شبکه خبری السومریه به نقل از این وزیر عراقی گزارش داد که به خاطر خطرناک بودن وضعیت، هماهنگی و همکاری را برای کنترل این وضعیت ضروری می سازد تا عناصر مشکوک در قالب آوارگان وارد عراق نشوند.

وی خاطر نشان کرد که دولت عراق از نزدیک، وضعیت امنیتی و انسانی را در مرزهای مشترک با سوریه تحت نظر دارد.

موسی بر این باور است که عراق برای هر گونه وضعیت اضطراری آمادگی دارد؛ وضعیتی که می تواند معلول آوارگی شمار زیادی از مردم در مرزهای عراق و سوریه گردد.

وزیر مهاجرت عراق از سازمان ملل خواست که همکاری و هماهنگی خود را در این زمینه افزایش دهد و برنامه های خاصی برای حل این بحران در نظر بگیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که امنیت و ثبات در منطقه حکمفرما گردد؛ زیرا رخدادهای کنونی، مستلزم آگاهی و دور کردن منطقه از ویرانی است؛ زیرا تنها کسی که از این بحران متضرر می گردد، مردم هستند.

موسی در سرانجام اظهارات خود ابراز امیدواری کرد که دولت سوریه بتواند کنترل اراضی خود را به دست گیرد و ثبات را در آن برقرار کند.

غرایبه هم در این دیدار تأکید کرد که بحران سوریه، مستلزم همکاری و هماهنگی با همه طرف هاست تا اتفاق خاصی رخ ندهد.

در جریان این دیدار، طرفین مسائل مربوط به آوارگان سوری، تجاوز ترکیه به سوریه و چگونگی هماهنگی برای حل این بحران را آنالیز کردند.

ترکیه به همراه تروریست های وابسته به خود از هفدهم مهر ماه به بهانه شبه نظامیان کُرد از مناطق مرزی، عملیاتی را در شمال و شمال شرق سوریه شروع نموده است؛ عملیاتی که دمشق تأکید کرد با آن مقابله خواهد نمود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 421

به "عراق گذرگاه های نزدیک به مناطق عملیاتی سوریه را بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق گذرگاه های نزدیک به مناطق عملیاتی سوریه را بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید