طراحی پروژه های محلی بر اساس نیازها و خواست شهروندان محلی

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، با حضور مظاهریان معاون شهردار تهران تفاهم نامه عملکردی شهرداری منطقه 22 برای دوره زمانی 6 ماهه دوم سال 99 بین معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران و شهرداری منطقه 22 منعقد شد.

طراحی پروژه های محلی بر اساس نیازها و خواست شهروندان محلی

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 22، طی نشستی با حضور مظاهریان معاون شهردار تهران و نوذرپور شهردار منطقه 22، تفاهم نامه عملکردی شهرداری منطقه در راستای تحقق مفاد ماده 32 برنامه 5 ساله سوم توسعه شهری و تبصره های 8 و 32 بودجه سال 99 با هدف فراهم کردن زیرساخت های لازم برای دستیابی به ارتقاء فرهنگ مدیریت و پاسخگویی مبتنی بر عملکرد در قالب اهداف و شاخص های مورد انتظار کوتاه مدت منعقد شد که در این تفاهم نامه به موضوع استقرار نظام پرداخت پاداش مبنی بر عملکرد برای مدیران و کارکنان شهرداری منطقه نیز اشاره شده است.

طی این تفاهم نامه فعالیت های مورد انتظار شهرداری منطقه 22 در چارچوب بودجه مصوب سال 99 و سیاست های ابلاغی مدیریت شهری در 6 ماهه دوم امسال بر مبنای تحقق اهداف، پایش و ارزیابی میزان دستیابی به شاخص های عملکرد سازمانی و فردی تنظیم شد.

حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران از آقای نوذرپور به عنوان متخصص در مدیریت شهری صاحب ایده در حوزه های عملی و نظری و همسو با تحولات این دوره مدیریت شهری یاد کرد.

او در حوزه منابع انسانی با اشاره به موضوع جامعه پذیری گفت: قطعاً برای 256 نفری که از بین نخبگان کشوری به عنوان دستیار مدیران شهری انتخاب می شوند برنامه هایی باید تدارک دیده گردد که از توانمندی و استعدادهای این افراد برای پیشبرد اهداف سازمانی به نحو احسن استفاده گردد.

مظاهریان در ادامه به موضوع و مشکلاتی که در حریم بعضی از مناطق وجود دارد اشاره نمود و گفت: ایده های مختلفی برای حل این مسئله وجود دارد از جمله اینکه ناحیه مستقلی را با نام ناحیه حریم در منطقه در نظر گرفته گردد که همان ساختار ناحیه را با توضیح وظایف مدیریت حریم داشته باشد که قطعا این ایده احتیاج به جلسات و هماهنگی های بیشتری برای رسیدن به نقطه نظرات مشترک دارد.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران درخصوص اجرای پروژه هایی که متوقف شده است نیز گفت: اجرای این طرح ها احتیاجمند تصمیم گیری های شجاعانه مدیریتی است و مدیران باید در راستای منافع شهر جسورانه تصمیم بگیرند و اگر لازم شد برای حل این گره ها و اجرایی شدن پروژه ها، لایحه ای برای کسب مجوز از شورای شهر تنظیم گردد.

او، به مدل مالی مترو که برای استفاده از اوراق مشارکت در حال اجرا است اشاره نمود و اضافه نمود: با استفاده از این مدل می توان مشارکت بخش خصوصی را جلب کرد و اگر این رابطه ها را درست تنظیم کنیم اجرای این گونه طرح ها امکان پذیر خواهد بود.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران از تشویق کارکنان مناطق فعال و ارزیابی منطقه خبرداد و توضیح داد: در راستای ایجاد نظام انگیزشی بین کارکنان منطقه، به تناسب تحقق و دستیابی به اهداف در قالب مزایای غیر مستمر و پاداش، از 20 ساعت اضافه کار کاهش یافته، در قبال انجام کار واقعی و جبران خدمت استفاده خواهد شد.

مظاهریان در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر لزوم بکارگیری ایده های خلاقانه در پروژه های محلی گفت: ارتقای کیفی محلات در پروژه های توسعه محلی دنبال می گردد و باید طراحی پروژه ها بر اساس بافت و سبک شهرسازی هر منطقه صورت گیرد.

او معاون شهردار تهران، ارتقای کیفی محلات را کلیدواژه پروژه های محلی دانست و اضافه نمود: نگهداشت فضای شهری و سایر اقدامات مستمر در محلات نمی تواند در زمره پروژه های توسعه محله ای باشد بلکه باید شاخص هایی چون افزایش کیفیت زندگی شهروندان در محله ها، دریافت نظرات مردم درباره پروژه ها و جلب مشارکت شهروندان ملاک عمل قرار گیرد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه بااختصاص حدود 1900 میلیارد تومان به پروژه های محله ای این گونه پروژه ها در راستا درستی قرار دارند، توضیح داد: در اجرای پروژه های توسعه ای محله محور، باید مواردی چون برقراری ارتباط مستقیم با شهروندان محله، دریافت نظرات و شنیدن صدای آنان و اجرای آن در راستای پاسخ به احتیاج مردم، فراهم سازی آسایش و آرامش آنان و کاهش معضلات محلی لحاظ گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1123

به "طراحی پروژه های محلی بر اساس نیازها و خواست شهروندان محلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی پروژه های محلی بر اساس نیازها و خواست شهروندان محلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید