شهر نباید تبدیل به کارگاه ساختمانی گردد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، شهردار تهران با تاکید بر اینکه نباید همه شهر تبدیل به یک کارگاه ساختمانی بشود، گفت: باید تعادل را در توسعه شهر رعایت کنیم .

شهر نباید تبدیل به کارگاه ساختمانی گردد

به گزارش خبرنگاران، پیروز حناچی صبح امروز در سه شنبه بدون خودرویی دیگر در یک برنامه رادیویی در خصوص کارگاه های عمرانی موجود در شهر گفت: باید به گونه ای رفتار کنیم که هم شهر قابل زندگی و هم قابل سرویس دادن به مردم باشد و می بایست منافع هم به شکل متعادل و عادلانه در بین همه شهروندان توزیع گردد.

وی در پرسش به سوال در خصوص سخنان بعضی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه هزینه ها در تهران باید بالا برود تا از مهاجرت جلوگیری گردد؟ گفت: من این سخنان را به این گونه اصلاح می کنم که هر کسی در شهر بیشتر از امکانات استفاده می نماید باید هزینه اش را بپردازد و این روش را اگر در شهر حاکم کنیم منطقی تر خواهد بود.

به گفته شهردار تهران، اساس شهرها در جهان این است که به غیر از مسائل حاکمیتی همچون ایجاد و توسعه حمل و نقل عمومی مابقی موارد می بایست از هزینه های عمومی شهر تأمین گردد.

حناچی اضافه کرد: ایده آل دولت این است که با مالیات کشور را اداره کند و ایده ال شهرداری ها هم این است که با دریافت عوارض در ازای ارائه خدمات، بتوانند هزینه ها را اداره نمایند و اگر این محقق نگردد شاهد عدم تعادل در شهر خواهیم بود.

شهردار تهران در خصوص جولان موتور سیکلت های کاربراتوری در شهر گفت: 18 درصد آلودگی تهران مربوط به موتورهای کاربراتوری است و ایده آل ما این است که موتورهای موجود و موتورهایی که بعداً وارد بازار می شوند، کاربراتوری نباشند و در بهترین حالت برقی باشند که درکوشش هستیم که طرح های پایلوت تبدیل موتورهای موجود کاربراتوری - بنزنی به برقی را دنبال کنیم و از سویی دیگر شرایط مالی و صنعتی را بگونه ای ایجاد کنیم که موتورهای برقی راحت تر در اختیار مردم قرار گیرند.

وی ادامه داد: براساس قانون برای ورود هر موتور به بازار می بایست 7موتور اسقاط گردد که همین نکته در دولت به دلیل شرایط مالی و تحریم مورد تجدید نظر است.

حناچی با اشاره به ضرب مثل ضرب المثل کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من راه چاره حل آلودگی هوا را مردم دانست و گفت: خبر خوب این است که سال جاری به دلایل جوی و کوشش همکارانم در حوزه حمل و نقل و پلیس راهور که کنترل معاینه فنی را در دستور کار قرار داده بودند، مشاهده کردیم که 20 درصد آلودگی به خصوص در خصوص ذرات معلق کمتر گردد اما اگر همه یاری کنیم می توانیم این نقص را جبران کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 94

به "شهر نباید تبدیل به کارگاه ساختمانی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر نباید تبدیل به کارگاه ساختمانی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید