سوسیالیست ها پیروز انتخابات پرتغال، اما بدون اکثریت

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، حزب چپ میانه سوسیالیست پرتغال بیشتر رای های انتخابات پارلمانی یکشنبه را به دست آورد اما از کسب اکثریت مطلق بازماند و این بدین معناست که نخست وزیر کنونی به مذاکره روی توافقی جدید با یک یا دو حزب از متحدان سابق چپ افراطی خود احتیاج دارد.

سوسیالیست ها پیروز انتخابات پرتغال، اما بدون اکثریت

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، چند هفته پیش نظرسنجی ها نشان می داد آنتونیو کوستا، نخست وزیر پرتغال از محبوبیت بالای ناشی از رشد مالی روبرو است و کسب اکثریت در یک قدمی اوست. اما این شکاف کمتر شد و حزب سوسیالیست او قوی تر از انتخابات 2015 به چشم آمد اما همچنان نیازمند متحد است.

آکوستا در جمع حامیانش که شعار پیروزی، پیروزی سر می دادند، گفت: از نتایج انتخابات معین است که سوسیالیست ها قوی تر شده اند و احزاب متحد هم صندلیشان را محکم نموده اند. از آنجایی که نتوانستیم به تنهایی اکثریت را به دست آوریم، باید راهکارهایی را بیابیم تا ثبات را برای چهار سال آینده تضمین کند.

کوستا در انتخابات پیشین که نخست وزیری او انجامید، با بلوک چپ و کمونیست ها ائتلاف داشت. با شمارش بیشتر آرای انتخابات معین شد که سوسیالیست ها در انتخابات یکشنبه 106 کرسی گرفته اند. با این نتیجه، آن ها در صندلی اول قرار می گیرند اما به اکثریت کامل 116 کرسی در مجلسی با 230 کرسی نمی رسند. سوسیالیست ها در انتخابات 2015 تنها 86 کرسی گرفتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 267

به "سوسیالیست ها پیروز انتخابات پرتغال، اما بدون اکثریت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوسیالیست ها پیروز انتخابات پرتغال، اما بدون اکثریت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید