ساختمان سازمان ملل متحد در ژنو، تصاویر

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مقر سازمان ملل متحد در ژنو بعد از ساختمان نیویورک، عظیم ترین ساختمان سازمان ملل است. شما در این محل می توانید از تورهایی که به 12 زبان زنده دنیا برگزار می گردد بهره ببرید. ژنو پایتخت اروپایی سازمان ملل است که میزبان نمایندگان ملت های مختلف دنیا است. 100,000 بازدید کننده در سال، 1600 کارمند به نمایندگی از 115 ملیت مختلف و 8,000 جلسه در سال، خود آمار گویایی از عظیمی سازمان ملل متحد است. سازمان ملل متحد سوئیس با وجود این اعداد نقش برجسته ای را در شهر ژنو بازی می نماید. در ادامه با جزئیات این مکان بی نظیر بیشتر آشنا خواهیم شد.

ساختمان سازمان ملل متحد در ژنو، تصاویر

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

بازدید از دفتر سازمان ملل متحد

یکی از عظیم ترین سالن های کنفرانس در جهان سالن حقوق بشر و اتحاد تمدن ها و سالن مجلس در کاخ موسوم به کاخ ملل است. در همین حال شما با امور مربوط به سازماندهی سازمان ملل، ساختمان کاخ ملل و آثار هنری که روی دیوارهای سالن واقع شده است، آشنا می شوید.

یکی از شاهکارهای معماری که می توانید در این محل به تماشای آن بنشینید سالن حقوق بشر و اتحاد تمدن ها است. سقف مجلل این قسمت از ساختمان هدیه خوآن کارلوس اول (Juan Carlos) و سوفیا (Sofia) پادشاه و ملکه اسپانیا در سال 2008 به سازمان ملل است. سقف رنگارنگی که توسط هنرمند اسپانیایی میشل بارسلو (Miquel Barceló) با طاقدیس های نقطه نقطه رنگ خورده اش مساحتی به اندازه 1500 متر مربع از سقف سالن را پوشش می دهد. نکته جالب اینکه از هر نقطه ای که به سقف نگاه کنید منظره ای متفاوت را شاهد خواهید بود، گواهی بر این ادعا که چطور نمایندگانی که در سازمان ملل حضور دارند اغلب مسئله ای معین را با دیدگاه هایی متفاوت مورد ارزیابی قرار می دهند.

واقعیاتی دیگر در خصوص سازمان ملل ژنو

این دفتر عظیم ترین دفتر اداری خارج از مقر اصلی سازمان ملل نیویورک به حساب می آید و مدیر کنونی آن آقای مایکل مولر (Michael Møller) است. وظایف این دفتر در حوزه های مختلفی از جمله امور مربوط به خلع سلاح، مدیریت منابع اقتصادی سازمان ملل در شهرهای ژنو، تورین و بُن، ارائه خدمات اطلاع رسانی عمومی به اعضای سازمان، رسانه ها و بازدید کنندگان عادی می باشد. کتابخانه این دفتر سالانه به بیش از 60,000 نفر سرویس می دهد. در این کتابخانه علاوه بر اسناد تاریخی سازمان ملل، فعالیت های فرهنگی نیز صورت می گیرد.

منشور سازمان ملل در 24 اکتبر سال 1945 به تصویب رسید که سال 2015 را تبدیل به هفتادمین سالگرد تصویب این منشور می نماید. تصویب این منشور در ابتدا توسط 51 عضو سازمان صورت گرفت که شامل 5 عضو دائمی شورای امنیت (فرانسه، بریتانیا، آمریکا، شوری سابق و جمهوری خلق چین) هم می شد. امروزه تعداد کل اعضای سازمان ملل به 193 کشور می رسد. آخرین کشوری که در سال 2011 به سازمان ملل پیوست، سودان جنوبی بود.

تاریخچه و معماری

سازمان ملل در ترکیبی از عضویت های داوطلبانه و اجباری شکل گرفته است. میزان شراکتی که هر کشور در اداره سازمان انجام می دهد به چندین عامل بستگی دارد، عواملی نظیر فراوری ناخالص ملی و درآمد هر فرد. ایالات متحده با مشارکت 22 درصدی، بیشترین سهم و کشور پالائو (Palau) با 0/0001٪ کمترین سهم را در اداره سازمان ملل برعهده دارند. اولین ساختمان کاخ ملل در دهه 30 به عنوان اتحادیه ملت ها بنا شد و آثار آن دوران کم کم محو شدند اما هنوز می توان بعضی از آنها را مشاهده کرد؛ به عنوان نمونه روی درهای ساختمان اولیه نام اتحادیه ملت ها هم انگلیسی و هم فرانسوی نوشته شده بود که هنوز هم موجود است. سالن مجلس عظیم ترین اتاقی است که در کاخ ملل وجود دارد که طبقه اصلی آن محل نشستن 1300 نفر است.

همچنین بنای یادبودی در گرامیداشت قربانیان 2 حمله تروریستی در سازمان ملل واقع شده است. یک پلاک به خاطر قربانیان حمله به هتل کانال (Canal) در مقر سازمان ملل در بغداد و بمباران مقر سازمان ملل در الجزایر در 11 دسامبر سال 2007. اغلب آثار هنری هدایای دائمی اعضاء سازمان ملل هستند. علاوه بر این آثار یک نمایشگاه موقتی هم به افتخار هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان ملل در سالن اصلی ساختمان برگزار گردید.

منبع: گردشبان
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1060

به "ساختمان سازمان ملل متحد در ژنو، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان سازمان ملل متحد در ژنو، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید