روسیه: به هرگونه حمله موشکی پاسخ اتمی خواهیم داد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، ایرنا نوشت: رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل ارتش روسیه خاطرنشان کرد که کشورش در صورت حمله موشکی از خارج با سلاح اتمی به دشمن پاسخ خواهد داد.

روسیه: به هرگونه حمله موشکی پاسخ اتمی خواهیم داد

ژنرال آندره استرلین رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل ارتش روسیه و الکساندر خریاپین کارشناس مرکز پژوهش های نظامی راهبردی آموزشگاه نظامی ستاد کل ارتش روسیه روز در مقاله مشترکی در روزنامه کراسنایا زویوزدا ارگان وزارت دفاع روسیه این مطلب را عنوان کردند.

در ادامه این مقاله آمده است: چرا که هرگونه حمله به روسیه به معنای کوشش برای نابودی ما قلمداد می گردد.

به نوشته مولفین این مقاله، پیمان ان پی تی و قرارداد منع جامع آزمایشات هسته ای زیر سوال قرار دارند.

نابودی این دو قرارداد به شروع رقابت تسلیحات هسته ای در سراسر دنیا منجر خواهد شد.ممکن است تعداد کشورهای دارای سلاح اتمی و نیز کشورهایی که در آستانه دستیابی به سلاح اتمی قرار گرفته اند نیز افزایش بیابد.

رئیس جمهوری روسیه روز 14 خرداد ماه طی دستوری، سیاست روسیه در عرصه بازدارندگی هسته ای را تایید و برای اجرا ابلاغ کرد.

ارکان سیاست بازدارندگی هسته ای روسیه، سند برنامه ریزی راهبردی در عرصه دفاعی است و دیدگاه رسمی دولت روسیه به بازدارندگی هسته ای را منعکس می نماید.

در این سند آمده است: سیاست دولت روسیه در عرصه بازدارندگی هسته ای ماهیت دفاعی دارد و در جهت حفظ توانمندی نیروهای هسته ای روسیه در سطحی است که بتواند بازدارندگی هسته ای را تامین و دفاع از حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشور و بازداشتن دشمن احتمالی از تجاوز به روسیه و متحدان آن را تضمین کند.

در سند بازدارندگی هسته ای روسیه گفته شده است: فدراسیون روسیه سلاح هسته ای را صرفا وسیله بازدارندگی می داند که بکارگیری آن تدبیر آخر و اجباری است و کوشش های لازم را برای کاهش تهدید هسته ای و جلوگیری از تیرگی روابط بین دولت ها که امکان مناقشات نظامی ازجمله با سلاح هسته ای را فراهم می نماید، بکار می گیرد.

توانمندی هسته ای روسیه در واقع سه گانه هسته ای است که شامل موشک های زمین پایه قابل حمل کلاهک های هسته ای، ناوهای مجهز به سلاح های هسته ای و هواپیماهای مجهز به موشک های هسته ای می گردد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1067

به "روسیه: به هرگونه حمله موشکی پاسخ اتمی خواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: به هرگونه حمله موشکی پاسخ اتمی خواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید