رسانه های ترک: ایران اجرای بعضی از تعهدات برجام را متوقف می نماید

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، تهران-خبرنگاران-رسانه های ترکیه، اظهارات حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران را در نشست امروز /چهارشنبه/ هیات وزیران بازتاب داده و گزارش کردند: ایران اجرای بعضی از تعهدات خود در قبال برجام را از امروز متوقف می نماید.

رسانه های ترک: ایران اجرای بعضی از تعهدات برجام را متوقف می نماید

به گزارش خبرنگاران، رسانه های ترکیه در خبری فوری گفتند که دولت ایران به سفارتخانه های انگلیس ، فرانسه، آلمان، چین و روسیه اطلاع داده است که اجرای بعضی از بندهای برجام را به مدت 60 روز متوقف خواهد نمود.

پایگاه خبری اینترنتی ˈسون دقیقهˈ ترکیه گفت که رییس جمهوری اسلامی ایران از توقف فروش اورانیوم غنی سازی شده و آب سنگین برای مدت 60 روز خبر داده و گفته است که اگر آنها در این مدت به جبران نپردازند دو اقدام دیگر را در پیش می گیریم.

خبرگزاری آناتولی نیز در خبری به نقل از حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران نوشت: تهران از امروز فروش اورانیوم غنی شده و آب سنگین را متوقف می نماید و به کشورهای باقی مانده در برجام 60 روز فرصت می دهد تا تعهدات خود را انجام دهند.

شبکه تی ار تی ترک نیز در گزارشی به نقل از حسن روحانی به توقف بعضی از تعهدات برجام توسط ایران اشاره و گفت که اگر این اقدام تهران را بهانه ای برای حضور پرونده ایران در شورای امنیت قرار دهند با اقدام فوری ایران روبرو خواهند شد.

پایگاه خبری ترک نیز در خبری فوری نوشت که ایران به کشورهای عضو توافقنامه برجام اعلام نموده است که در صورت عدم پایبندی به بندهای توافق هسته ای فروش اورانیوم غنی سازی شده و آب سنگین را متوقف می نماید.

روزنامه استار ترکیه نیز به نقل از رئیس جمهوری ایران گفت که اگر کشورهای عضو از منافع ایران در توافق هسته ای محافظت نکنند سطح اورانیوم غنی شده را افزایش خواهد داد و فعالیت های هسته ای را از سر می گیرد.

روزنامه ملی گازته ترکیه نیز در گزارشی گفت که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، با هشدار به کشورهای خارجی گفت: اگر منافع موافقتنامه هسته ای در عرض دو ماه حفاظت نشده باشد، ما سطح غنی سازی اورانیوم را افزایش خواهیم داد.

شبکه خبری دولتی ترکیه (تی آر تی) نیز در گزارشی، استراتژی هسته ای ایران را افزایش سطح اورانیوم غنی شده گفت و نوشت که حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، گفت اگر آنها از منافع ایران در توافق هسته ای محافظت نکنند، سطح اورانیوم غنی شده خود را در 60 روز افزایش خواهند داد.

پایگاه خبری خبرهفت نیز گزارش داد که ایران به سفیران انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه اطلاع داده است که تصمیم به توقف اجرای تعهدات خاص در چارچوب توافقنامه هسته ای سال 2015 دارد.

به گزارش خبرنگاران، پیش از شروع سخنان رییس جمهوری در هیات وزیران، سفیران کشورهای عضو برجام شامل آلمان، انگلیس، چین، روسیه و فرانسه امروز به وزارت امور خارجه دعوت و نامه رییس جمهوری اسلامی ایران به آنها تسلیم شد.

خاورم**1211**1586

منبع: ایرنا
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 133

به "رسانه های ترک: ایران اجرای بعضی از تعهدات برجام را متوقف می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه های ترک: ایران اجرای بعضی از تعهدات برجام را متوقف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید