رباتی که باغ را هرس می نماید

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، محققان انگلیسی به تازگی یک ربات توسعه داده اند که می تواند به وسیله فناوری نقشه برداری راستا خود را پیدا و باغ ها را هرس کند.

رباتی که باغ را هرس می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان انگلیسی به تازگی یک ربات توسعه داده اند که می تواند باغ را هرس کند.

این ربات Trimbot نام دارد و از فناوری نقشه برداری برای پیدا کردن جهت خود در اطراف باغ ها هنگام کار استفاده می نماید.

این ربات هرس کار به طور اتومات می تواند در تغییر شرایط نور و حتی در هوای بد کار کند؛ کارشناسان می گویند که می توان از آن در فضاهای عمومی و باغ های خصوصی استفاده کرد.

دانشمندان یک ربات با انگشت سبز ایجاد نموده اند که می تواند راه خود را در اطراف باغ ها و مقابله با کارهای باغبانی مانند گل های هرس و بوته های بریده شده پیدا کند.

ربات توسعه یافته توسط محققان انگلیسی مجهز به سنسورهای مختلف و ابزار برش پیشرفته است؛ مهندسان پنج جفت دوربین و یک بازوی رباتیک انعطاف پذیر را به یک چمن زن اتوماتیک که توسط شرکت الکترونیک Bosch ساخته شده بود، تعبیه کردند.

آنها الگوریتم هایی را کدگذاری کردند تا ربات بتواند به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام دهد؛ این پروژه که توسط دانشگاه ادینبورگ راهنمایی می گردد می تواند به کشاورزان و افراد دارای مشکل تحرک یاری کند تا امورات باغ خود را انجام دهند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 450

به "رباتی که باغ را هرس می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباتی که باغ را هرس می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید