رئیس جمهوربرزیل با اسب به صف معترضان به دیوان عالی پیوست

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، رئیس جمهور برزیل در اقدامی عجیب به میان معترضان به دیوان عالی این کشور رفت و از آنها که به تحقیقات دادگاه برزیل علیه او معترض هستند حمایت کرد.

رئیس جمهوربرزیل با اسب به صف معترضان به دیوان عالی پیوست

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جائیر بولسانورو رئیس جمهور برزیل به جمع معترضان خیابانی این کشور پیوست که خواهان توقف فرایند تحقیات دادگاه عالی این کشور علیه او هستند.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، اعتراضات پس از آن شکل گرفت که یک قاضی دیوان عالی این کشور با انتقاد از رویکرد رئیس جمهور این کشور، دولت بولسانورو را با دولت هیتلر مقایسه کرد.

بولسانورو که با بحران شدید شیوع ویروس کرونا روبرو است به اتهام مداخله در امور پلیس و همچنین ماخله در دادگاههای برزیل مورد انتقاد دیوان عالی قرار گرفته است.

رئیس جمهور برزیل، که به خاطر سیاستهای افراطی به دونالد ترامپ برزیل مشهور شده، با محکوم کردن اتهامات و تحقیات دیوان عالی گفته، دستورات اشتباه نباید پیگیری گردد و هشدار داده است که دیوان عالی ممکن است برزیل را به یک بحران سیاسی پرتاب کند.

براساس این گزارش، بولسانورو سوار بر یک بالگرد از آسمان معترضان در برازیلیا، پایتخت برزیل، را که خواهان تعطیلی کنگره و دیوان عالی این کشور هستند را دنبال کرد.

سلسو دو ملو از قضات دیوان عالی برزیل که مسئول تحقیق علیه بولسانورو است، وی را به دخالت در اجرای قانون برای منافع شخصی متهم نموده و می گوید که حامیان رئیس جمهور افراطی دست راستی به دنبال یک دیکتاتوری نظامی در برزیل هستند.

رویترز در ادامه نوشت: بولسانورو بعد از بالگرد سواری به میان حامیانش آمده است و بدون پوشیدن ماسک با آنها دست داده و سپس سوار یک اسب پلیس شده و در میان معترضان قدم زده و از اعتراضات آنها حمایت نموده است.

این درحالیست که برزیل یکی از کشورهایی است که عمیقا گرفتار بحران کرونا است و شمار مبتلایان و قربانیان در این کشور از اسپانیا نیز فراتر رفته است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 863

به "رئیس جمهوربرزیل با اسب به صف معترضان به دیوان عالی پیوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهوربرزیل با اسب به صف معترضان به دیوان عالی پیوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید