ذوالفقاری: اعتراضات آبان را پیش بینی نموده بودیم

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، معاون وزیر کشور گفت: شورای امنیت وقایع آبان 98 را پیش بینی نموده بود و ما معتقد بودیم زمان اجرای طرح اعلام نشود تا مردم به پمپ بنزین ها نروند.

ذوالفقاری: اعتراضات آبان را پیش بینی نموده بودیم

به گزارش فارس، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور صبح امروز (سه شنبه) در نشست خبری در خصوص اینکه بعضی نمایندگان مجلس معتقدند در دولت تدبیر و امید بحران های اجتماعی و کارگری افزایش یافته و مسئولان هم علی رغم اعتراضات در بین مردم معترض حضور نمی یابند، گفت: در دولت یازدهم کمترین بحران های اجتماعی را داشتیم. از سال96 اتفاقاتی در کشور رخ داد که منجر به افزایش بحران ها شد. ریشه های بحران به مسائل مالی، سیاسی باز می شود و ریشه بعضی مسائل، خارج از کشور است و بحران ها تک علتی نیست.

ذوالفقاری تاکید نمود: مستندات مکتوب وقایع سال96 و 98 و ریشه های ایجاد آن وجود دارد. شورای امنیت وقایع آبان98 را پیش بینی نموده بود و نظر ما این بود که قیمت بنزین تک نرخی و 1500 تومان باشد. پیش بینی اعتراضات را هم نموده بودیم. ما پیامد های اجتماعی اجرای طرح افزایش قیمت بنزین را پیش بینی نموده بودیم.

وی اضافه کرد: قرار بود سال گذشته قیمت گازوییل افزایش یابد که ما گفتیم این کار شدنی نیست. درخواست کردیم قبل اجرای طرح، مسئولان مزایای طرح را برای مردم شرح دهند، اما معتقد بودیم زمان اجرای طرح اعلام نشود تا مردم به پمپ بنزین ها نروند. در ساعات اولیه اجرای طرح، مسئله ای وجود نیامد، اما از ظهر آدینه بعضی مسئولان داخل کشور با توئیت و حضور در فضای مجازی سخنانی گفتند که مستندات آن وجود دارد و یک گروه از خارج کشور اقداماتی شروع کردند و عده ای از مردم هم اعتراض کردند و بعد حوادث دیگری رخ داد.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه گزارش های مستند و مکتوب این وقایع وجود دارد، گفت: آن ها که گفتند تا روز آدینه نمی دانستیم، مستنداتش وجود دارد که چه ساعت و چه روزی و توسط چه کسی به آن ها گفته شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1135

به "ذوالفقاری: اعتراضات آبان را پیش بینی نموده بودیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقاری: اعتراضات آبان را پیش بینی نموده بودیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید