دو قطبی شمارش آرا در انتخابات آمریکا

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، تهران (پانا) - انتخابات مبهم و پر اضطراب آمریکا در حالی روز دوم پس از سرانجام را تجربه می نماید که مساله اصلی در این کشور که دارای موافقان و مخالفان زیادی هم شده، شمارش یا توقف شمردن آرا است.

دو قطبی شمارش آرا در انتخابات آمریکا

به گزارش ایرنا، همانگونه که پیش بینی می شد، جامعه به شدت دو قطبی شده آمریکا در انتظار یک تنش عظیم پس از انتخابات واقع شده است و در این بین، تحریک های شخص ترامپ و اعضای نزدیک به او در شعله ور ساختن این آتش بی تاثیر نیستند.

او بارها خواهان توقف شمارش آرا در ایالت هایی همچون پنسیلوانیا، ویسکانسین و میشیگان شده بود و امروز پنج شنبه هم بار دیگر این خواسته خود را بیان نمود.

ترامپ و اعضای تیم انتخاباتی وی، در اقدامی عجیب خواهان آن هستند که آرا شمارش نشوند در حالیکه معمولا همه دولت ها بر حفظ و صیانت از تمام آرای شهروندان خود تاکید دارند.

رئیس جمهوری آمریکا از دیوان عالی هم خواست تا جلوی شمارش آرا را بگیرند و روز پنج شنبه هم بار دیگر خواهان توقف شمارش آرا شد.

با شمارش آرا در پنسیلوانیا، فاصله بایدن با ترامپ کاهش یافته است در حالیکه تا کنون فاصله آرای بایدن با ترامپ رو به کاهش بوده است.

این تحریک های کلامی باعث شد تا از همان شامگاه سه شنبه و پایان یافتن انتخابات، شهرهایی همچون نیویورک، واشنگتن دی سی، فیلادلفیا و پورتلند شاهد برگزاری راهپیمایی هایی در حمایت از تداوم شمارش آرا تا آخرین برگه رای باشند، بعضی جاها همچون دیترویت و میشیگان افرادی به محل شمارش آرا هجووم بردند که خواهان متوقف شدن شمارش بودند.

در نیویورک آدمک های ترامپ زیر دست و پا له شدند و در بعضی موارد هم با پلیس درگیری داشتند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1204

به "دو قطبی شمارش آرا در انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو قطبی شمارش آرا در انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید