دولت آمریکا 1.4 میلیارد دلار یاری هزینه کرونا را به حساب مردگان ریخت!

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، بازرسان دولت آمریکا دریافته اند که وزارت خزانه داری این کشور به اشتباه بخشی از بودجه این کشور را که برای یاری به شهروندان در دوران قرنطینه کرونا در نظر گرفته شده بود، به حساب افرادی ریخته است که فوت نموده اند!

دولت آمریکا 1.4 میلیارد دلار یاری هزینه کرونا را به حساب مردگان ریخت!

این بازرسان در آخرین گزارش خود در همین زمینه، مجموع پولی را که به اشتباه واریز شده حدود 1.4 میلیارد دلار ذکر نموده و گفته اند که این مورد تنها یکی از یافته های آنان در میان چندین چالش بوده که در جریان بازرسی رسمی یاری های فدرال برای کرونازدگان کشف شده است. این مبلغ به 1.1 میلیون فردی که فوت شده اند به ازای هر نفر 1200 دلار تعلق گرفته است.

کنگره آمریکا در کوشش برای نجات اقتصاد این کشور از خطر رکود بر اثر کرونا، از ماه مارس و آوریل تا کنون نزدیک 3 تریلیون دلار یاری مالی برای این بخش تصویب نموده و بازرسان می گویند تعجیل در رساندن پول در شرایط بحران به بروز اشتباهات عظیم منجر شده است.

به گزارش یورونیوز برای مثال، گزارش دیوان محاسبات آمریکا نشان می دهد وزارت خزانه داری که مسئولیت ارسال یاری های حمایتی به خانواده های آمریکایی را دارد، موارد فوت را آنالیز ننموده است. این درحالی است که بعضی از مقامات مالیاتی که روی این برنامه کار می کردند گفته بودند که در فرایند اجرای آن نگرانی هایی از جمله در خصوص خطر ارسال چک به آدرس های اشتباه وجود دارد.

در گزارش بازرسان دولت آمریکا همچنین هشدار داده شده که برنامه یاری درآمدی برای کارکنان بنگاه های تجاری کوچک در معرض خطر کلاهبرداری قرار گرفته است. این برنامه شامل صندوقی برای پرداخت وام های کم بهره است که خود 26 درصد از کل بودجه اختصاص یافته برای پیامدهای مالی کرونا در کشور را شامل می گردد. در این گزارش، خود بنگاه های کوچک نیز به دلیل همکاری نکردن در دادن اطلاعات درخواستی دولت به شیوه صحیح مقصر دانسته شده اند.

گزارش بازرسان آمریکایی در حالی مطرح شده که قانونگذاران کنگره در واشنگتن درباره این موضوع که آیا یاری های بیشتر ضروری است یا نه، مشغول بحث هستند. دموکرات ها و بسیاری از اقتصاددانان از جمله رئیس بانک مرکزی آمریکا بر این باورند که با توجه به افزایش شدید نرخ بیکاری در کشور، یاری های حمایتی دولت باید افزایش یابد، اما بسیاری از جمهوری خواستار در تصویب بودجه بیشتر برای این کار تردید دارند.

با وجود اقدامات در نظر گرفته شده برای مردم، روز پنجشنبه گذشته معین شد در هفته گذشته 1.48 میلیون آمریکایی دیگر برگه های درخواست یاری بی کاری را پر نموده اند و به این ترتیب تعداد کل افرادی که از شروع پاندمی کروناویروس متقاضی دریافت یاری هستند به 47 میلیون نفر رسیده است.،ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1016

به "دولت آمریکا 1.4 میلیارد دلار یاری هزینه کرونا را به حساب مردگان ریخت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت آمریکا 1.4 میلیارد دلار یاری هزینه کرونا را به حساب مردگان ریخت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید