دوربین های ترافیکی دکور نداریم

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، به گفته سرهنگ رازقی، دوربین های ترافیکی سالم هستند و شایعه دکوری بودن آن ها حقیقت ندارد.

دوربین های ترافیکی دکور نداریم

به گزارش گروه رسانه های پایگاه اینترنتی مأوا، تصوری در بین مردم وجود دارد که بعضی دوربین های ترافیکی که در سطح شهر نصب شده اند، تنها برای دکور و ترساندن مردم هستند و هیچگونه تخلفی را ثبت نمی نمایند.

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در این باره گفت: دوربین های ترافیکی نیز مانند سایر وسایل الکتریکی، ممکن است خراب یا قطع شوند، اما بلافاصله تعمیر یا تعویض می شوند و به چرخه کاری باز می گردند.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور ادامه داد: چنین موردی که دوربین فقط برای دکور نصب باشد، در تهران نداریم. زیرا نصب دوربین های خراب یا خاموش تاثیری ندارد و اعتماد مردم را کاهش می دهد.

وی درباره تخلفاتی که توسط دوربین های ترافیکی ثبت می شوند، اضافه نمود: تخلفات سرعت، عبور از چراغ قرمز، تجاوز به گذرگاه عابر پیاده، تردد و عبور در محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا و تردد در خطوط ویژه از جمله مواردی است که توسط دوربین ها ثبت می گردد.

علی پیرحسینلو مشاور معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه میزان درباره تعداد دوربین های ترافیکی پایتخت گفت: هزارو 254 دوربین در سطح شهر تهران برای کنترل تخلفات ذکر شده فعال هستند.

منبع:میزان

بازگشت به صفحه رسانهها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 530

به "دوربین های ترافیکی دکور نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربین های ترافیکی دکور نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید