در نشست رئیس سازمان میراث فرهنگی با تعدادی از نمایندگان مجلس مطرح شد پیگیری تجهیز اماکن و سایت های فرهنگی تاریخی به سامانه های حفاظت الکترونیک

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه سفر خود به استان فارس در نشست با نمایندگان مجلس شورای اسلامی که برای افتتاح نمایشگاه گردشگری پارس به شیراز سفر نموده اند، به آنالیز موضوعات مرتبط با حوزه های مأموریت های سه گانه سازمان متبوع خود پرداخت.

در نشست رئیس سازمان میراث فرهنگی با تعدادی از نمایندگان مجلس مطرح شد پیگیری تجهیز اماکن و سایت های فرهنگی تاریخی به سامانه های حفاظت الکترونیک

در این نشست که در فضایی صمیمانه در شیراز برگزار گردید تعدادی از نمایندگان مجلس و نیز برخی فعالان بخش خصوصی به بیان دیدگاه های خود پرداختند و موضوعات مختلفی از جمله مرمت بازار تاریخی وکیل، بیمه هنرمندان صنایع دستی، برگزاری تورهای گردشگری، صیانت الکترونیک از اماکن فرهنگی تاریخی با دکتر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در میان گذاشتند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی در این نشست در خصوص بیمه هنرمندان صنایع دستی توضیح داد: تمرکز اصلی ما در این باره بیمه زنان سرپرست خانوار است و موضوع بیمه هنرمندان صنایع دستی را نیز پیگیری می کنیم.

او درباره نحوه مرمت بافت تاریخی شیراز نیز گفت: در این باره قوانین بازدارنده خوبی مصوب شده که اگر به خوبی اجرا شوند می تواند جلوی تخریب بافت تاریخی را در این کلانشهر و دیگر شهرها بگیرد.

مونسان همچنین در باره مرمت بخشی از دیوار بازار وکیل نیز گفت: بر اساس قانون در مرمت بازار، بخشی از اعتبار را دولت و بخشی را نیز بازاریان تأمین می نمایند که در صوت تأمین یک سوم بودجه مرمت این بنا از سوی بازاریان، دولت بیش از سهم خود در این خصوص اعتبار تخصیص خواهد داد.

معاون رئیس جمهوری هم چنین با اشاره به اهمیت صیانت هرچه بیشتر از آثار فرهگی تاریخی و در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش و تقویت نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی نیز گفت: در این خصوص طرحی را با فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی دنبال می کنیم که صیانت از آثار، بناها و سایت های فرهنگی تاریخی به صورت الکترونیک انجام گردد و اماکن و سایت های ما به سیتم های الکترونیک حفاظت تجهیز شوند که البته این موضوع احتیاج به اعتبار زیادی دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص یاری به دفاتر خدمات مسافرتی برای حضور در نمایشگاه های بین المللی گفت: در این خصوص نیز سازمان میراث فرهنگی، یاری ها و حمایت های لازم را دارد با این حال برای این مهم احتیاجمند این هستیم که نمایندگان مجلس در خصوص اختصاص ردیف بودجه فنی و اعتباری اقدام نمایند.

مونسان در ادامه و درباره تعرفه بالای آب و برق هتل ها نیز گفت: به نظر من اگر هتلی میزان مصرف آب یا برق آن افزایش یافته است نشان از این است که ضریب اشغال آن بالا بوده و این هتل حتی باید مورد تشویق قرار گیرد که در این خصوص نیز در رایزنی های اولیه با وزارت نیرو، این وزارت خانه این موضوع را پذیرفته و قرار است موضوع با وزارت نیرو پیگیری گردد.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 18 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 47

به "در نشست رئیس سازمان میراث فرهنگی با تعدادی از نمایندگان مجلس مطرح شد پیگیری تجهیز اماکن و سایت های فرهنگی تاریخی به سامانه های حفاظت الکترونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در نشست رئیس سازمان میراث فرهنگی با تعدادی از نمایندگان مجلس مطرح شد پیگیری تجهیز اماکن و سایت های فرهنگی تاریخی به سامانه های حفاظت الکترونیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید