خبر بد برای سهامداران نماد خودرو

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، به گزارش خبرنگاران، شرکت ایران خودرو در این گزارش با اعلام زیان عملیاتی 77 هزار و 434 میلیارد ریالی و زیان خالص 114 هزار و 496 میلیارد ریالی به زیان انباشته 258 هزار و 833 میلیارد ریال رسید.

خبر بد برای سهامداران نماد خودرو

این شرکت در گزارش منتشر شده خود با شناسایی زیان، اعلام کرده است که نسبت به مدت مشابه سال اقتصادی قبل با رشد 43 درصدی زیان هرسهم روبرو شده و زیان هرسهم که در 9 ماهه سال گذشته 256ریال بوده به زیان 380 ریال رسیده است.

خودرو در تشریح اهداف خود گفت که با توجه به شرایط اقتصادی موجود درکشور، تغییرات نرخ نهاده های تولید احتمال تغییر ترکیب تولیدات و فروش محصولات تا سرانجام سال 99 وجود دارد. به جهت کنترل قیمت بازار، استفاده از روش طرح مشارکت در تولید، فروش تنظیم بازار و همچنین اختصاص روش های فروش به مشتریان نهایی و مصرف کنندگان واقعی از روش های موثر و پیش بینی شده در سال 99 است.

این شرکت درباره تکمیل طرح های توسعه ای خود اعلام کرده، درصد پیشرفت فیزیکی پروژه ها برای سرانجام سال 99 و سه ماهه ابتدای سال 1400 به صورت برآوردی است که متناسب با شرایط آینده احتمال تغییر وجود خواهد داشت.

با توجه به اینکه سرانجام سال اقتصادی بسیاری از شرکت های فرعی و وابسته ایران خودرو 30 اسفند 1399 است، بنابراین در تاریخ تهیه این گزارش مبلغ 2500 میلیون به عنوان درآمد سرمایه گذاری در سهام شرکت ها شناسایی شده است.

مبلغ 18 میلیارد و 253 میلیارد ریال هزینه های اقتصادی مربوط به سود مشارکت پیش فروش محصولات شرکت و مبلغ 401 میلیارد ریال مربوط به هزینه های اقتصادی اوراق رهنی است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: سنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1362

به "خبر بد برای سهامداران نماد خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر بد برای سهامداران نماد خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید