حمایت مجدد چین از لغو بعضی تحریم های کره شمالی

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، چین و روسیه در حال فشار به شورای امنیت سازمان ملل هستند تا بخشی از تحریم ها علیه کره شمالی برداشته گردد.

حمایت مجدد چین از لغو بعضی تحریم های کره شمالی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل پایگاه اینترنتی مأوا به نقل از رویترز، ژانگ جون نماینده چین در سازمان ملل روز سه شنبه در اظهاراتی گفت: چین و روسیه در حال فشار وارد کردن به شورای امنیت سازمان ملل هستند تا بخشی از تحریمهای کره شمالی را لغو کند تا نگرانی های انسانی در این کشور کاهش یافته و بن بست در مذاکرات خلع سلاح اتمی از بین برود.

بر اساس این گزارش، روز دوشنبه نیز چین و روسیه به 15 عضو شورای امنیت پیشنهاد دادند تا تحریمهای اعمال شده علیه صادرات کره شمالی را لغو کند و محدودیت های وضع شده علیه پروژه های زیرساختی این کشور کاهش یابد.

نماینده چین در سازمان ملل اضافه نمود: در ارتباط با تحریمها، کره شمالی نگرانی هایی دارد و این نگرانی ها مشروع است. اگر می خواهید آنها کاری انجام دهند، باید نگرانی های آنها را رفع کنید. این منطق اصلی پیشنهاد ابتکاری چین و روسیه است.

دیپلمات های شورای امنیت روز سه شنبه تشکیل جلسه دادند تا درباره پیش نویس طرح چین و روسیه مذاکره نمایند.

این در حالی است که آمریکا فرانسه و بریتانیا بر این مساله پافشاری نموده اند که نباید تحریمهای سازمان ملل علیه کره شمالی لغو گردد آن هم تا زمانی که پیونگ یانگ اقدامات قاطع و مشخصی را برای توقف برنامه های موشکی و هسته ای انجام دهد.

کره شمالی از سال 2016 تاکنون با تحریمهای سختگیرانه سازمان ملل روبرو شده است.

این در شرایطی است که یک مقام وزارت خارجه آمریکا دوشنبه گفت: شورای امنیت سازمان ملل نباید کاهش زودهنگام تحریم ها علیه کره شمالی را مورد آنالیز قرار دهد، چرا که این کشور تهدید به انجام فعالیت های تحریک آمیز نموده و حاضر به مذاکره درباره خلع سلاح اتمی نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 490

به "حمایت مجدد چین از لغو بعضی تحریم های کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت مجدد چین از لغو بعضی تحریم های کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید