جلالی: تیم ملی نباید برای بازی با بحرین اسیر اتفاقات غیر فوتبالی شود

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، کارشناس فوتبال ایران می گوید ملی پوشان ایرانی نباید در دیدار برابر بحرین اسیر اقدامات غیر فوتبالی حریف شوند.

جلالی: تیم ملی نباید برای بازی با بحرین اسیر اتفاقات غیر فوتبالی شود

مجید جلالی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره پیروزی ایران برابر هنگ کنگ، اظهار کرد: تیم ما به خوبی بازی مسلط بود و تقریبا تمام راه های حریف را کنترل کردند و از نظر کنترل بازی و مدیرت بازی، بسیار خوب کار کردند. البته هنگ کنگ نتوانست بازی خوبی ارائه دهد و این شاید به خاطر کنترلی بود که بازیکنان ما روی بازی داشتند.

وی اضافه کرد: در تعویض های ما کاملا تعیین بود چقدر غنی است و سرمربی تیم می تواند با همین تعویض ها، به راحتی جریان بازی را تغییر دهد. در دیدار برابر هنگ کنگ تیم ملی بازی بسیار امیدوار کننده ای به نمایش گذشت. تیم در این بازی کاملا متهد نشان داد و روال خوبش را تا آخر بازی حفظ کرد. همین حفظ روال خوب باعث شد در دقایق خاتمهی، دو بار دیگر دروازه حریف را باز کنیم.

وی درباره گلی که ایران برابر هنگ کنگ دریافت کرد هم گفت: گلی که خوردیم نابهنگام بود و تیم را غافلگیر کرد. شاید یک لحظه بازیکنان ما از مسئولیت خود غافل شدند و دروازه ما باز شد. این اتفاق هم می توانست رخ ندهد اما به هر حال بسیار مهم بود که برنده باشیم که شدیم. این بازی می تواند پایه ای باشد تا تیم در برابر سایر رقبا هماهنگ تر ظاهر گردد.

جلالی در ادامه درباره اینکه گل هنگ کنگ یک دقیقه بعد از گل سوم ایران به ثمر رسید، گفت: این یعنی بازیکنان در شوق و خوشحالی گل سوم بودند و برای یک لحظه تمرکز خود را از دست دادند. ما می توانیم این موضوع را به نام عامل هشدار دهنده حساب کنیم.

او درباره ترکیب تیم ملی در این دیدار هم گفت: وقتی قرار است 4 بازی در 12 روز انجام بدهیم، باید از جهات مختلف، کارمان را تنظیم کنیم. مهم ترین مساله تنظیم انرژی تیم است و دوم تنظیم تاکتیک و انتخاب نفرات بر اساس اهدافی که در بازی های مختلف داریم. سومین نکته مهم این است که توانایی خودمان را طوری تنظیم کنیم که این توانایی ها را بازی به بازی رو کنیم. شاید آن از این ترکیب اولیه تیم ملی می شد انتخاب بهتری کرد اما احتمالا این ترکیب در راستای این تنظیماتی است که به آن اشاره کردم.

این کارشناس فوتبال در خاتمه درباره بازی پیش روی تیم ملی مقابل بحرین گفت: ما از الان باید برنامه آمادگی برای بازی بعدی یعنی مقابل بحرین داشته باشیم. یعنی شاید نیاز باشد بعد از بازی تیم ریکاوری کند و یک روز بعد تمرین کند. تا روز دوشنبه باید تمام اقدامات احتمالی که حریف می تواند به نام یک ابزار در اختیار بگیرد را پیش بینی کنیم. قطعا داخل زمین از نظر فنی ما برتر هستیم اما در صورتی که آرامش داشته باشیم می توانیم فزونی خودمان را به حریف تحمیل کنیم. وقتی به تیم و مجموعه تیم اطلاعات خوب بدهیم قطعا کمک می کند که بازیکنان درون زمین با تمرکز کار کنند و اسیر اقدامات غیر فوتبالی حریف نشویم. ترفندهای غیر فوتبالی فقط به بیرون زمین برنمی گردد و گاهی به درون زمین مربوط می گردد. روز قبل از بازی باید به برنامه غذایی تیم و خواب بازیکنان اهمیت بدهیم و روز بازی طوری بازی کنیم که به داور کاری نداشته باشیم. بازیکنان حریف شاید بخواهند در طول بازی، آرامش ما را برهم بزنند. کریم باقری و وحید هاشمیان که تجربه این بازی ها را دارند، به خوبی می دانند که من چه می گویم. باید این اطلاعات به بازیکنان داده گردد تا درون زمین با آرامش کار کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1635

به "جلالی: تیم ملی نباید برای بازی با بحرین اسیر اتفاقات غیر فوتبالی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلالی: تیم ملی نباید برای بازی با بحرین اسیر اتفاقات غیر فوتبالی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید