جزئیات جدید از بیمه منازل مسکونی ، چه میزان بیمه به قبض برق اضافه می&zwnjشود؟

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، طبق مصوبه جدید مجلس مقرر شده 30 میلیون خانه تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار گیرد که برای این منازل پرداخت حق بیمه اجباری است؛ مبلغ آن روی قبض برق مصرفی هر خانه محاسبه می گردد و بیمه آن را از اداره برق دریافت می نماید.

جزئیات جدید از بیمه منازل مسکونی ، چه میزان بیمه به قبض برق اضافه می&zwnjشود؟

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

براساس این مصوبه صندوق بیمه حوادث طبیعی تشکیل می گردد که سرمایه اولیه این صندوق 50 میلیارد تومان است، بقیه منابع آن از حق بیمه ای که مردم باید بدهند و یاری دولت تامین می گردد.

در مورد این قانون سوالاتی مطرح است، مالکانی که ملک خود را بیمه نموده اند آیا دوباره باید حق بیمه بپردازند؟ میزان حق بیمه با توجه به متراژ و شهر تغییر می نماید؟ سقف تعهد بیمه به بیمه پرداز چقدر است؟ در ملک هایی که مستاجر حضور دارد، حق بیمه را چه کسی باید بپردازد موجر یا مستاجر؟

پرویز خسروشاهی، قائم مقام رئیس کل بیمه مرکزی ایران در مصاحبه با پایگاه اینترنتی مأوا به جزئیات بیشتری از این مصوبه اشاره نمود. او در مورد ملک هایی که در اختیار مستاجر است گفت: حق بیمه را باید مالکان خانه های مسکونی پرداخت نمایند و مستاجران نباید این مبالغ را بپردازند.

براساس اظهارات او این قبض روی دوره های فیش برق اعمال می گردد، اما در مورد میزان مبلغ حق بیمه ای که باید هر مالک پرداخت هنوز رقمی گفته نشده ولی حداکثر آن در قانون بودجه معین می گردد.

قائم مقام بیمه مرکزی اضافه کرد: جزئیات بیشتر درباره میزان حق بیمه پرداختی توسط مالک با توجه به متراژ، شهر و ریسکی که دارد در آیین نامه جداگانه ای تعیین می گردد.

او در مورد مالکانی که منزل خود را بیمه نموده اند مطرح نمود: این بیمه به عنوان بیمه پایه است و اگر هر مالک از قبل یا بعدا خانه خود را بیمه کند به عنوان بیمه تکمیلی در نظر گرفته می گردد. همچنین این تعهد بیمه ای را صندوق بیمه حوادث طبیعی پرداخت می نماید.

منابع این صندوق برای اجرای تعهدات خود در زمان حادثه از حق بیمه ای که بخشی را دولت و بخشی را مالکان پرداخت می نمایند تامین می گردد.

خسروشاهی در خاتمه اظهار کرد: همچنین یک حساب اتکایی وجود دارد که از محل بودجه های دولتی به آن منابع تزریق می گردد تا اگر صندوق نتوانست به تعهدات خود عمل کند به وسیله این حساب اتکایی پرداخت گردد. اگر این منابع نیز کافی نباشد در بودجه سالانه دیده شده که به صندوق یاری گردد تا بتواند به تعهدات خود عمل کند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1274

به "جزئیات جدید از بیمه منازل مسکونی ، چه میزان بیمه به قبض برق اضافه می&zwnjشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از بیمه منازل مسکونی ، چه میزان بیمه به قبض برق اضافه می&zwnjشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید