توجه ویژه به میراث فرهنگی در سند گردشگری مازندران

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: توجه ویژه ای به میراث فرهنگی در سند توسعه گردشگری استان شده است.

توجه ویژه به میراث فرهنگی در سند گردشگری مازندران

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران، سیف الله فرزانه شنبه 27 بهمن 97 در آیین هنرماه با اشاره به اینکه طرح جامع گردشگری از سال 87 شروع شده بود و هنوز به تصویب نرسیده است گفت: اولین پیگیری در امسال تصویب طرح جامع میراث فرهنگی و گردشگری بوده است.

او اضافه کرد: یکی از ایرادات طرح این بود که فقط گردشگری در آن دیده شده بود و میراث فرهنگی به دلیل نبود اعتبار در آن نادیده گرفته شده بود و خوشبختانه پس از هفت ماه کوشش، این طرح جامع میراث فرهنگی و گردشگری تصویب شده است و امیدواریم بتوانیم براساس برنامه ها و طرح جامع میراث فرهنگی درخواست اعتبار داشته باشیم.

فرزانه با اشاره به برپایی نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری و نمایش ظرفیت های گردشگری استان گفت: مازندران بیش از همه استان ها دارای غرفه در این نمایشگاه بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه 20 درصد ظرفیت گردشگری مازندران به فعلیت درآمده است گفت: بخشی از ظرفیت های استان در نمایشگاه گردشگری به نمایش درآمده است.

او با اظهار اینکه ظرفیتی مثل میراث فرهنگی و صنایع دستی در شرق استان وجود دارد گفت: اگر قرار است اتفاقی در حوزه صنایع دستی رخ دهد باید هنرمندان حمایت شوند.

فرزانه به نشست با مسئولان بخش های مختلف در استان اشاره نمود و گفت: هنرمندان صنایع دستی باید مکان و پاتوق مشخصی داشته باشند و امیدواریم هنرمندان صاحب غرفه صنایع دستی شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران تاکید نمود: در توضیح جامع، ظرفیت های مختلف شرق مازندران مورد توجه قرار گرفته است و رویکرد این توضیح خدمات، فرهنگی و مالی مبنی بر توسعه پایدار است.

در انتها این مراسم از استاد قنبر رجبی در رشته نمدمالی، علی اکبر درستکار در رشته صنایع چوبی و رمضانعلی قاسمی تیرتاشی در رشته لاک تراشی قدردانی شد و همچنین از کاشی ماندگار استاد محمد رضا اسحاقی گنجینه زنده بشری، رونمایی شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 212

به "توجه ویژه به میراث فرهنگی در سند گردشگری مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه ویژه به میراث فرهنگی در سند گردشگری مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید