ترکیه با نقض آتش بس، ده ها خودروی نظامی به سوریه فرستاد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، ترکیه با نقض آتش بس در ادلب سوریه ده ها وسیله نقلیه نظامی برای تقویت قوای خود وارد شمال غرب این کشور کرد و ظرف روزهای گذشته تا به امروز چندین پست دیدبانی جدید ایجاد کرده است.

ترکیه با نقض آتش بس، ده ها خودروی نظامی به سوریه فرستاد

به گزارش گروه بین الملل پایگاه اینترنتی مأوا، ترکیه نیروهای خود را در شمال غربی سوریه با ده ها وسیله نقلیه نظامی تقویت کرده است و پس از اینکه ظهر دیروز تروریست ها یک پل را در جهت جاده بین المللی ام 4 منفجر کردند حالا امروز ترکیه یک ایستگاه نظامی در نزدیکی این پل ایجاد کرد.

با ورود آتش بس در استان ادلب به سومین هفته متوالی همچنان نقض آتش بس توسط تروریست های تحت حمایت ترکیه ادامه دارد.

گروه های تروریستی مواضع نیروهای ارتش سوریه را در نزدیکی روستای السرمانیه در غرب حماه بمباران کردند. محورهای الفطیره و کنصفره در جبل الزاویه در استان ادلب هم شاهد نقض آتش بس توسط تروریست ها بود که در هر دو با پاسخ مناسب ارتش سوریه همراه بود.

نیروهای ترکیه پس از منفجر شدن پل الکفیر صبح امروز پنجشنبه یک پست نظامی را در شهرک الکفیر واقع در حومه شهر جسر الشغور در غرب استان ادلب ایجاد کردند.

به گزارش پایگاه خبری العربی الجدید یک کاروان نظامی مرکب از ده ها خودروی نظامی وارد روستای الکفیر در نزدیکی جاده ام4 شدند تا یک پست نظامی ایجاد کنند آن هم پس از اینکه تروریست ها پل الکفیر روی جاده بین المللی را منفجر کرده و باعث تخریب آن شدند.

یک گروه تروریستی با هدف مانع تراشی در برابر گشت زنی های مشترک روسیه و ترکیه در ادلب و مسدود کردن جاده بین المللی حلب-لاذقیه، پل روستای الکفیر در مجاورت شهر جسر الشغور استان ادلب واقع در جاده بین المللی حلب-لاذقیه (ام فور) را منفجر کرد.

این در حالی است که بنا به توافق آتش بس میان روسیه و ترکیه، گشتی های مشترک ترکیه و روسیه در جهت جاده بین المللی مسئولیت نظارت بر آتش بس را برعهده دارند و اقدام ترکیه در ایجاد پست های نظامی جدید نقض آتش بس محسوب می شود.

ترکیه ظرف روزهای گذشته سه پست دیدبانی جدید در روستاهای بداما، الناجیه و الزعینیه درحومه غربی جسر الشغور ایجاد کرده است.

فعالان سوری هم تایید کردند که ترکیه دیروز یک کاروان نظامی را از طریق گذرگاه کفرلوسین در شمال استان ادلب به داخل خاک سوریه فرستاد این کاروان که شامل وسایل نقلیه زرهی و ماشین آلات سنگین بود ، به نقاط دیدبانی ترکیه در استان ادلب رفت.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 828

به "ترکیه با نقض آتش بس، ده ها خودروی نظامی به سوریه فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه با نقض آتش بس، ده ها خودروی نظامی به سوریه فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید