تاکید فرماندهان نیروی دریایی ایران و پاکستان بر گسترش روابط طرفین

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، خانزادی در ملاقات با فرمانده نیروی دریایی پاکستان گفت: چنانچه ستاد های دو طرف به توافق برسند، همکاری بیشتری خواهیم داشت و ما از هم اکنون آماده اعزام ناو به بنادر پاکستان هستیم و معتقدیم این اراده برای تعامل دو طرف نیز وجود دارد.

تاکید فرماندهان نیروی دریایی ایران و پاکستان بر گسترش روابط طرفین

از وبلاگ پرواز شیراز دیدن فرمایید.

به گزارش گروه سیاسی پایگاه اینترنتی مأوا، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به دعوت رسمی فرمانده نیروی دریایی پاکستان به این کشور سفر نموده است، در ملاقات با فرمانده نیروی دریایی پاکستان، ضمن تقدیر از موضوعات مطرح شده پیرامون تعامل دو نیروی دریایی ایران و پاکستان گفت: چنانچه ستاد های دو طرف به توافق برسند، همکاری بیشتری خواهیم داشت و ما از هم اکنون آماده اعزام ناو به بنادر پاکستان هستیم و معتقدیم این اراده برای تعامل دو طرف نیز وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، دریادار خانزادی با اشاره به ریاست نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجلاس آیونز، گفت: ما کوشش های زیادی در این دوره انجام داده ایم و در این فضا همکاری های پاکستان نیز بسیار موثر بوده است و منتظریم تا پاکستان نیز در رزمایش امنیت دریایی حضور یابد.

فرمانده نداجا، موضوع دریا را برای دو کشور پاکستان و ایران بسیار مهم توصیف کرد و گفت: در موضوع ارتباط دو کشور در دریا، تنها نفت و رابطه به وسیله نفت مطرح نیست بلکه موضوع ژئوپلیتیک منطقه و ظرفیت های ویژه ای که در اختیار دارد و ظرفیت گذرگاه ها خیلی مهم است.

دریادار خانزادی اضافه کرد: گواتر، چین را به اقیانوس هند متصل و ظرفیت های خوبی برای پاکستان فراهم نموده است و بندر چابهار نیز چنین فضایی را برای ایران فراهم نموده است.

وی گفت: این دو ظرفیت نه تنها یکدیگر را تضعیف نمی نمایند بلکه تقویت نماینده هم هستند که تاثیر آن نیز در آینده برای دولت ها نمایان می گردد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد: بسیاری از دولت های خارجی کوشش می نمایند تا این ظرفیت ها فعال نشوند چرا که بهره گیری از این ظرفیت ها منزلت منطقه ای و جهانی برای دو کشور ایجاد می نماید و این در تقابل با منافع آنهاست برای همین ما همیشه شاهد اقدامات تفرقه انگیزانه بین کشور ها هستیم که مقابله با این توطئه ها هوشمندی کشور های همسایه را می طلبد.

دریادار خانزادی با تاکید بر اینکه عدم حضور بیگانگان منطقه را امن تر می نماید، اضافه کرد: مردم منطقه در حال هوشیار شدن هستند و کشور ها روحیه همگرایی را تقویت می نمایند. ما هم تمام کوشش خود را می کنیم تا کشور های منطقه را تقویت کنیم.

فرمانده نیروی دریایی پاکستان نیز در این ملاقات گفت: ما برای این سفر ارزش زیادی قائل هستیم چراکه ما دو کشور جمهوری اسلامی هستیم و اشتراکات زیادی در حوزه های فرهنگی و مذهبی داریم و این اولین سفر فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی به پاکستان است.

وی اضافه کرد: ما مشترکاتی در کریدور دریایی چین و پاکستان داریم تا به سطح درآمد مسلمانان منطقه یاری کند.

فرمانده نیروی دریایی پاکستان توضیح داد: وجود این کریدور فرصت خوبی برای استفاده مالی است و ایران می تواند نقطه اتصال خوبی برای شرق و غرب باشد.

وی ادامه داد: نقطه اتحاد این کریدور دو بندر چابهار و گواتر هستند که می توانند بجای رقابت، رفاقت نمایند و دو نیروی دریایی می توانند در دریا دست به دست هم دهند.

فرمانده نیروی دریایی پاکستان ضمن تشکر از نیروی دریایی ایران برای شرکت در رزمایش مشترک، گفت: سطح روابط دو نیروی دریایی کافی نیست و ما باید در این منطقه نقش خود را بیشتر کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 552

به "تاکید فرماندهان نیروی دریایی ایران و پاکستان بر گسترش روابط طرفین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید فرماندهان نیروی دریایی ایران و پاکستان بر گسترش روابط طرفین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید