بیانیه منیژه حکمت در پی حذف 40 دقیقه از فیلم 19، سازمان سینمایی به علت امضای بیانیه حمایت از هموطنان مان مجوز فیلمم را نمی دهد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، خبرگزاری خبرنگاران- منیژه حکمت اظهار داشت که سازمان سینمایی به علت امضای بیانیه حمایت از هموطنان مان مجوز فیلم 19 را صادر نمی کند.

بیانیه منیژه حکمت در پی حذف 40 دقیقه از فیلم 19، سازمان سینمایی به علت امضای بیانیه حمایت از هموطنان مان مجوز فیلمم را نمی دهد

به گزارش خبرنگاران، چندی پیش منیژه حکمت کارگردان فیلم سینمایی 19 که در سکوت خبری ساخته شده بود، در یک اپلیکیشن از حذف 40 دقیقه از این فیلم 80 دقیقه ای اطلاع داد و گفت: از فیلم 80 دقیقه ای نوزده، 40 دقیقه حذف شد! اگر این فرایند ادامه پیدا کند، به اسم فیلمساز مستقل، دیگر نه پروانه ساخت خواهم گرفت و نه پروانه نمایش. این فیلم درباره کروناست و 9 ماه پیش به ارشاد ارسال شد.

او بعلاوه با انتشار متنی در فضای مجازی خود در این باره نوشت: سانسور را نمی پذیرم و خبر توقیف را اعلام می کنم، مدیران فرهنگی دولت روحانی، از ترس از دست دادن میزهای شان فرار رو به جلو می کنید، این هم می گذرد.

حال حکمت در تازهترین واکنش خود به مساله سانسور فیلمش بیانیه ای را صادر نموده که متن این بیانیه به توضیح زیر است:

اگر چاره ای ندیدم جز آنکه بحث ستمی را که بر فیلمی مظلوم همانند 19 می رود به حیطه عمومی بکشانم، از یک سو، بابت مقابله با سیاست تهدید و ارعاب سازمان سینمایی بود و از سوی دیگر بابت یادآوری رفتارهای فرافکنانه و بدعهدی ایشان که هر بار با دستاویز هراس پراکنی از کسانی که در پی آن دولت بر کرسی های سیاستگذاری، نظارت و ارزشیابی تکیه خواهند زد، معضلاتی بی خاتمه برای فیلمسازانی مستقل مثل من به وجود آورده اند.

اگر نه، همه می دانند و مدارکی متقن و مستدل دارند که بنده به حکم وظیفه ای که برای تمهید راه های تازه برای فراوری آثار مستقل و کم هزینه و جریان سازی در این زمینه بر خود مفروض داشته ام، فارغ از موافقت و یا مخالفت های شخصی، همیشه تمام راه را در چارچوب های مشخص قانونی پیموده ام به همین علت برای فیلم 19 هم از همان سازمان، پروانه ساخت به تاریخ : 1399/08/21با شماره :40009006 اخذ نموده ام، برای استفاده از فیلم های آرشیوی با حضور زنان (که در فراوریات بعضی از مراکز خاص، بحثی عادی و پیش پا افتاده تلقی می گردد) از همان سازمان استعلام گرفته ام و برای پروانه نمایش غیر مشروط خارج از کشور و مشروط داخل کشور با همان سازمان به تفاهم رسیده ام چون از بخت بد، همان سازمان در مواردی گه گفته ام مسئولیت قانونی به عهده داشته است.

اما پاسخ آن سازمان پس از ماه ها طفره روی از صدور پروانه بر اساس توافقات به عمل آمده، این بوده است که به علت امضای بیانیه در حمایت از بعضی هموطنان مظلوم و محروم مان در این کشور، بحث شکل دیگری به خود گرفته است و برای نمایش فیلمی 80 دقیقه ای چاره ای جز حذف 40 دقیقه وجود ندارد.

و وا حیرتا و وا اسفا که در زمانی بابت پیگیری مطالبات به حق مردم سرزمین مان مورد مواخذه قرار می گیریم که کلیه مسئولان مملکتی هم بر ضرورت رسیدگی به این مطالبات تاکید ورزیده اند…

منیژه حکمت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1705

به "بیانیه منیژه حکمت در پی حذف 40 دقیقه از فیلم 19، سازمان سینمایی به علت امضای بیانیه حمایت از هموطنان مان مجوز فیلمم را نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه منیژه حکمت در پی حذف 40 دقیقه از فیلم 19، سازمان سینمایی به علت امضای بیانیه حمایت از هموطنان مان مجوز فیلمم را نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید