بخت های قهرمانی و غایبان بزرگ در تنیس اپن استرالیا

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، تنیس اپن استرالیا 2020 که از دوشنبه شروع می گردد تقابل سه تنیسور بزرگ و نسل آینده خواهد بود.

بخت های قهرمانی و غایبان بزرگ در تنیس اپن استرالیا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا 2019 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا و به نقل از آس، فصل جدید تنیس در سال 2020 در حالی آغاز شده که یکی از چهار گرند اسلم سال یعنی اپن استرالیا در آستانه برگزاری است. این بازی ها سال جاری تحت تاثیر هوای بد ملبورن قرار گرفته است. دود حاصل از آتش سوزی جنگل های استرالیا (از نوامبر آغاز شده) برای پلی آف این رقابت ها دردسر ساز شد.

تنیسورهای مطرح دنیا از بیستم ژانویه تا دوم فوریه در مبلورن حضور خواهند داشت اما دوئل نواک جوکوویچ با رافائل نادال در مرکز توجه ها قرار خواهد داشت. علاوه بر آنها تنیسورهای دیگری می توانند عنوان قهرمانی را به دست آورند که در ادامه به آنها اشاره می گردد.

نواک جوکوویچ

تنیسور صربستانی از عنوانی دفاع خواهد که در سال 2019 با شکست نادال به دست آورد. او روی فرم است. تنها یک هفته پیش در استرالیا به همراه کشورش فاتح ATP کاپ شد. جوکوویچ نشان داد که دوباره در بالاترین سطح ممکن است و می تواند بهتر از سال گذشته فصل را به انتها برساند. او همه بازی هایش را در ATP کاپ با پیروزی پشت سر گذاشت و حتی دنیل مدودف را نیز شکست داد. اپن استرالیا یکی از محبوب ترین رقابت ها برای او است که توانسته هفت قهرمانی در آن به دست آورد. تنیسور صربستانی بخت نخست محسوب می گردد.

رافائل نادال

تنیسور اسپانیایی در بهترین شرایط واقع شده است. دیگر خبری از ابهام های فصل گذشته در زمینه آماده سازی اش وجود ندارد. او دیگر مشکل جسمانی ندارد. مرد شماره یک دنیا در دسامبر فاتح رقابت های ابوظبی شد و در ATP کاپ با وجود دو شکست چهره خوبی از خود نشان داد. با وجود این که تنیسور اسپانیایی تنها یک بار فاتح اپن استرالیا شده اما همواره نمایش خوبی در این بازی ها داشته است. همچنین رسیدن به 20 گرند اسلم راجر فدرر انگیزه دیگری برای نادال است.

راجر فدرر

تنیسور سوییسی بهترین روزهای خود را سپری نمی نماید اما هرگز نباید او را کنار گذاشت. او از فینال 2019 ویمبلدون که برابر جوکوویچ بازنده شد ندرخشیده است. فدرر در ملبورن توانسته است شش قهرمانی به دست آورد و به راحتی می تواند در این زمین بازی کند.

دنیل مدودف

تنیسور روس یکی از شگفتی سازهای فصل گذشته بود و نزدیک بود نخستین گرند اسلم خود را فتح کند اما نادال در فینال اپن آمریکا پیروز شد. او فصل گذشته بیشترین پیروزی ها را نسبت به دیگر تنیسورها به نام خود ثبت کرد. در آخرین روزهای فصل انرژی اش کم شد اما با یک استراحت مناسب در ATP کاپ دوباره قدرت خود را نشان داد. قدرت فیزیکی و روحی اش اجازه می دهد در رقابت های پنج ستی، برتر از حریف عمل کند. به همین خاطر از کاندیداهای قهرمانی در اپن استرالیا به حساب می آید.

استفانوس سیتسیپاس

تنیسور یونانی یکی دیگر از ورزشکاران روی فرم حاضر در این رقابت هاست. او پس از قهرمانی تور ATP لندن به عنوان رهبر نسل آینده نشاخته می گردد که با سه تنیسور بزرگ (جوکوویچ، نادال و فدرر) رقابت می نمایند. او در سال گذشته خیلی پیشرفت کرد و ویژگی های خاص خودش را دارد. سیتسیپاس در اپن استرالیا 2019 با حذف فدرر قدرت خود را نشان داد. تنها نادال توانست در نیمه نهایی متوقفش کند.

دیگران

علاوه بر پنج تنیسوری که شانس قهرمانی دارند کاندیدهای دیگری نیز وجود دارند که می توانند نخستین گرند اسلم سال را فتح نمایند. با این حال شانس خیلی کمی دارند. دومینیک تیم، الکساندر زورف، دیوید گوفین، روبرو بائوتیستا، متئو برتینی، دنیس شاپووالوف، استن واورینکا، کارن خاچانف، نیک کرگیوس و گریگور دیمتروف در این دسته قرار می گیرند.

غایبان

در میان غایبان برجسته که به دلیل آسیب دیدگی این رقابت ها را از دست دادند خوان مارتین دل پوترو، الکس د میانیائور، ریچارد گاسکه و لوکاس پویل هستند.

بانوان

در بخش بانوان نمی توان تنیسوری را پیدا کرد که در این رقابت ها حکمرانی می نماید. به همین خاطر پیش بینی سخت است. یک نام وجود دارد که بیش از دیگران برجسته است و او کسی نیست جز اشلی بارتی. بانوی شماره یک دنیا می تواند از حمایت طرفداران بهره ببرد. رقیب اصلی اش نائومی اوساکا خواهد بود که مدافع عنوان قهرمانی محسوب می گردد و بانوی شماره سه دنیا است. در میان دیگر تنیسورهای برجسته می توان به کارولینا پلیسکووا، سیمونا هالپ، سرنا ویلیامز و گاربینیه موگوروسا اشاره نمود. بیانکا آندرسکو که فاتح اپن آمریکا شد به دلیل آسیب دیدگی در این رقابت ها حضور ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 658

به "بخت های قهرمانی و غایبان بزرگ در تنیس اپن استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخت های قهرمانی و غایبان بزرگ در تنیس اپن استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید