ایران دومین کشور دارای طرح پلاسما درمانی کرونا در جهان

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مدیرعامل و سرپرست موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون گفت: ایران دومین کشوری بود که بعد از چین روش پلاسما درمانی را آغاز کرد و آمریکا 10 روز پس از ایران این شیوه را آغاز کرد و همین موضوع سبب شده است که پژوهشهای موسسه در این رابطه از مرجع های اصلی تحقیقات بعدی باشد.

ایران دومین کشور دارای طرح پلاسما درمانی کرونا در جهان

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، نخستین جلسه هیات امنای موسسه آموزشی پژوهشی طب انتقال خون در سال 1399 با حضور نمایندگانی از هیات امنای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران برگزار گشت.

در این جلسه دکتر پیمان عشقی، مدیرعامل و سرپرست موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون و دکتر مهتاب مقصودلو؛ معاون آموزشی و پژوهشی موسسه و نمایندگانی از هیات امنای وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه دکتر عشقی به ارائه گزارشی از فعالیت های سازمان و موسسه در رابطه با پژوهش های مرتبط و عملکرد مراکز جمع آوری پلاسمای کووید 19 از بهبود یافتگان این بیماری پرداخت و ضمن تاکید بر تاثیر پلاسما درمانی در بهبود بیماران مبتلا به کووید 19 طبق یافته های بین المللی و مقالات شواهد محور گفت: این برنامه نخست یک طرح پژوهشی بود اما به یک برنامه درمانی وخدمت رسانی ملی برای مقابله با ویروس کرونا بدل شد و اکنون این طرح به قدری گسترده و بزرگ شده است که نیازمند حمایت های دولت است.

عشقی با تاکید بر اهمیت و مرجعیت تحقیقات اجرا شده در مورد تاثیر پلاسمای دریافتی از بهبود یافتگان کووید 19 گفت: ایران دومین کشوری بود که بعد از چین این روش درمانی را آغاز کرد و آمریکا 10 روز پس از ایران این شیوه را آغاز کرد و همین موضوع سبب شده است که پژوهشهای موسسه در این رابطه از مرجع های اصلی تحقیقات بعدی باشد.

وی همچنین از انجام 12 طرح پژوهشی مرتبط با کرونا از ابتدای شیوع تا به امروز خبر داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 996

به "ایران دومین کشور دارای طرح پلاسما درمانی کرونا در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران دومین کشور دارای طرح پلاسما درمانی کرونا در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید