انتشار جزئیاتی از جانشین ابوبکر بغدادی، عکس

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، ایسنا نوشت: یک رسانه عراقی اطلاعات جدیدی را درباره جانشین ابوبکر بغدادی منتشر کرد.

انتشار جزئیاتی از جانشین ابوبکر بغدادی، عکس

سایت بغداد الیوم اطلاعات و جزئیاتی را از عبدالله قرداش، افسر سابق اطلاعات صدام که بر اساس گزارشات روزنامه تایمز انگلیس ابوبکر بغدادی، سرنموده داعش او را به عنوان جانشین خود معین نموده است، منتشر کرد.

صادق الحسینی، رئیس کمیته امنیتی در شورای دیالی گفت: این کمیته اطلاعات زیادی درباره قرداش و اینکه چگونه عضو داعش شده، در اختیار دارد. قرداش پست های زیادی در طول پنج سال گذشته در داعش بر عهده داشته است تا اینکه به یکی از مهم ترین معاونان نظامی ابوبکر بغدادی تبدیل شد. مأموریت اصلی این افسر اطلاعات سابق صدام ممانعت از دودستگی و ازهم فروپاشی داعش است. مأموریت دوم قرداش همچنین از بین بردن اختلافات میان این گروه به ویژه میان فرماندهان عرب و خارجی داعش است.

ابوعلی البصری، رئیس گروه اطلاعاتی الصقور در عراق نیز درباره وضعیت جسمانی ابوبکر بغدادی که باعث شده دنبال جانشین برای خود بگردد، صحبت کرد.

وی گفت: ابوبکر بغدادی اکنون در سوریه پنهان شده و فلج شده است. بعد از کشته شدن سرنموده های داعش و شکست نظامی این گروه در عراق و سوریه ابوبکر بغدادی با خطر بزرگی روبرو شده است. ابوبکر بغدادی در سوریه به همراه تعدادی از معاونانش محاصره شده است. او برای حفظ داعش تصمیم به خروج از عراق گرفت. به رغم گزارشاتی که درباره معین جانشین از سوی او منتشر شده، اما بغدادی همچنان از نفوذ بسیار قوی در میان پیروان عرب، خارجی و عراقی خود برخوردار است.

البصری اضافه کرد: ابوبکر بغدادی به دلیل اینکه فلج شده نمی تواند وظایفش را انجام دهد. طی عملیاتی که الصقور با هماهنگی نیروی هوایی در جریان نشست ابوبکر بغدادی با معاونانش در هجین در سال 2018 انجام داد ستون فقرات ابوبکر بغدادی آسیب دید و همین موجب فلج شدن او شد.

روزنامه تایمز انگلیس اخیرا گزارشی را منتشر و اظهار داشت که ابوبکر بغدادی قرداش را به رهبری داعش منصوب نموده است.

این روزنامه اظهار داشت که ابوبکر بغدادی در حمله آمریکا به شدت زخمی شده و بیماری مزمنی نیز گرفته است.

تایمز نوشت: قرداش به عنوان افسر سابق ارتش صدام فعالیت می کرد. او یکی از معروفترین رهبران داعش است و طرح های اصلی حملات را وی تنظیم می نماید.

311 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 268

به "انتشار جزئیاتی از جانشین ابوبکر بغدادی، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار جزئیاتی از جانشین ابوبکر بغدادی، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید