امتحانات نهایی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش از برگزاری امتحانات با رعایت پروتکل های بهداشتی اطلاع داد و گفت: امتحانات نهایی دانش آموزان از 17 خرداد ماه شروع می گردد.

امتحانات نهایی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد

به گزارش گروه جامعه پایگاه اینترنتی مأوا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، خسرو ساکی با اشاره به اینکه در برگزاری امتحانات تمام پروتکل های بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت و ستاد کرونا ابلاغ شده مدنظر گرفته خواهد شد، گفت: برای رعایت این پروتکل ها از مراقبان بهداشت وزارت آموزش و پرورش و شبکه های بهداشت محله های آموزش و پرورش بهره خواهیم گرفت.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش افزود: اگر تا هفدهم، نظر ستاد کرونا و وزارت بهداشت تغییر کند این نظر معیار ما خواهد بود، اما تمهیدات لازم برای برگزاری امتحانات در تاریخ هفدهم خرداد ماه را آماده نموده ایم و مصمم هستیم در این تاریخ اگر شرایط فراهم باشد امتحانات را برگزار کنیم.

ساکی به این سوال که آیا آیین نامه نحوه برگزاری امتحانات نهایی به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شده است، گفت: برنامه امتحانات به همه واحدهای آموزشی، ادارات نواحی و مناطق آموزش و پرورش اعلام شده و زمان برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم، هفدهم خرداد ماه است.

وی گفت: تمهیدات لازم را اندیشیده ایم، دانش آموزان را به دو گروه تقسیم نموده ایم که حدفاصل اجتماعی بین جایگاه دانش آموزان باید بین 1.8 تا 2 متر مربع رعایت گردد؛ یعنی دانش آموز تا جایگاه کناری و جلو دو متر فاصله داشته باشند.

ساکی با بیان اینکه برای برگزاری امتحانات تمهیداتی اندیشیده ایم، گفت: از جمله این تمهیدات؛ مراقبین بهداشت در مبادی ورودی سالن های برگزاری امتحانات حضور داشته باشند؛ دانش آموزان را به استفاده از ماسک و دستکش و رعایت پروتکل ها و فاصله ها توصیه نموده ایم.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت با بیان اینکه برنامه امتحانات نهایی در پورتال وزارت آموزش و پرورش اعلام شده و در مدارس هم نصب شده است در خصوص منابع امتحانات خرداد ماه گفت: آموزش های سال جاری دانش آموزان با شرایط شیوع کرونا به دو بخش تقسیم شد، بخش اول تا انتها بهمن ماه و حتی هفته اول اسفندماه، حدود 80 درصد کتب درسی در بیشتر کلاس های پایه دوازدهم تدریس شده است و بخش دوم 20 درصدی بود که به وسیله آموزش غیرحضوری توسط شبکه های تلویزیونی و بسترهای پیغام رسان های موجود و شبکه شاد انجام گرفته است.

وی اظهار داشت: لذا ما 80 درصد اول را برای همه دانش آموزان مبنا قرار دادیم و 16 نمره از این بخش سوال طرح می کنیم و برای چهار نمره باقی مانده یعنی بخش دوم نیز دو نوع سوال طرح می کنیم؛ چهار نمره از 20 درصدی که توسط آموزش غیرحضوری تدریس شده و چهار نمره نیز از همان 80 درصد قبلی.

وی افزود: دانش آموزانی که در آموزش غیرحضوری مشارکت داشتند در صورت تسلط بر سوالات می توانند به سوالات 20 درصد انتهای پاسخ دهند، اما اگر دانش آموزی که تعداد آنها بسیار کم است، به هیچ یک از شیوه های آموزش غیرحضوری نداشته اند برای آنکه حقی از آنها تضییع نگردد، از همان 80 درصدی که 16 نمره سوال طرح شده این چهار نمره نیز طرح شده است که امیدواریم انتخاب نمایند و پاسخ دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 923

به "امتحانات نهایی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتحانات نهایی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید