افزایش قیمت خودرو نسبت به قیمت آهن منطقی نیست

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، رئیس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو ضمن اعلام اینکه افزایش قیمت خودرو نسبت به قیمت آهن منطقی نیست، شرح داد: خودروسازان محصولات خود را با رشد قیمت ها افزایش می دهند اما این افزایش قیمت را در قراردادهای تولیدی لحاظ نمی کنند.

افزایش قیمت خودرو نسبت به قیمت آهن منطقی نیست

خبرنگاران | سرویس اخبار -محمد پوررجبیان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو دارای 20 رسته مختلف همچون تیلرسازی، اتاق سازی اتوبوس و مینی بوس، ساخت وسایل باسکول، جلوبندی خودرو و چاقوسازی است، اظهار کرد: افزایش قیمت خودرو نسبت به افزایش قیمت آهن فرایند صعودی بیشتری را به خود گرفته و این افزایش قیمت خودرو نسبت به افزایش قیمت آهن منطقی نیست.

وی با اشاره به ساخت تیلر در ایران ادامه داد: حجم قابل توجه نیاز به تیلر با ساخت در ایران صورت می گیرد و کارخانه ها بزرگی در ایران این موضوع را پیگیری می کنند که ساخت اتاق های یخچال دار نیز در برنامه های تولید کارخانه ها است و در کنار شرکت های بزرگ، واحدهای کوچک نیز بنابر ظرفیت های خود به تولید تیلر و اتاق های خودروهای سنگین می پردازند.

پوررجبیان گفت: در سال های اخیر واحدها و کارخانه ها کوچک به واسطه شرایط اقتصادی و واردات محصولات مشابه از کشور چین با مشکلاتی روبرو شده اند و این در حالی است که قطعه سازانی که با کارخانه ها بزرگ همچون ایران خودرو و سایپا همکاری می کنند در قراردادهای بلندمدت خود در صورت نوسان قیمت مواد اولیه توانایی افزایش قیمت محصولات تولیدی را ندارند و این موضوع ضرر و زیانی را برای تولیدکنندگان به همراه دارد.

رئیس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو تأکید کرد: کارخانه ها بزرگ خودروسازی با نوسانات قیمت مواد اولیه قیمت محصولات خود را افزایش می دهند اما این افزایش قیمت در قراردادهای تولید قطعات لحاظ نمی شود.

وی افزود: در رسته های زیرمجموعه اتحاد که کار دست در آن نمایان است و به عنوان یک فعالیت قدیمی از آن یاد می شود، آن چنان مشکلاتی از بایت واردات کالاهای مشابه برای آن ها به وجود نیامده اما در بحث ساخت کانکس با رشد قیمت مواد اولیه تولید با مشکل روبرو شد و این موضوع در زمان زلزله سرپل ذهاب سال گذشته به اوج خود رسید.

پوررجبیان شرح داد: زمان وقوع زلزله سال گذشته سرپل ذهاب با وجود افزایش قیمت مواد اولیه ساخت کانکس، تولیدکنندگان برای کمک رسانی و همراهی زلزله زدگان قیمت کانکس نهایی را افزایش ندادند و این در حالی بود که تولیدکنندگان، کانکس 15 میلیون تومانی را به شش میلیون تومان به متقاضیان تحویل می دادند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا کانکس های پیش ساخته که به عنوان ویلاهای پیش ساخته از آن ها یاد می شود در بازار جای خود را پیدا کرده است، گفت: کانکس های پیش ساخته با متراژ و طبقات مختلف که از فلز و فایبرگلاس تولید می شود، یک صنعت نوپا در ایران به شمار می آید و به دلیل ذهنیت مردم نسبت به ایمنی پایین آن ها در برابر سرقت، جای خود را در بازار پیدا نکرده و این در حالی است که ایمنی این محصولات با محصولاتی که از آجر و بتن تولید می شود برابری می کند.

منبع: سرپوش خودرویی

منبع: setare.com
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1386

به "افزایش قیمت خودرو نسبت به قیمت آهن منطقی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت خودرو نسبت به قیمت آهن منطقی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید