اشرف غنی خواهان مکانیسم شفاف برای تبادل زندانی با طالبان شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، رئیس جمهوری افغانستان امروز شنبه گفت، آزادی زندانیان طالبان به عنوان بخشی از توافق صلح میان آمریکا و این گروه شبه نظامی نیازمند یک مکانیسم شفاف است.

اشرف غنی خواهان مکانیسم شفاف برای تبادل زندانی با طالبان شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، شبکه طلوع نیوز به نقل از اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان گزارش داد، مردم افغانستان به مکانیسم شفاف و ضمانت اجرایی احتیاج دارند که این زندانیان پس از آزادی به سمت خشونت بازنگردند.

ایالات متحده آمریکا و گروه شبه نظامی طالبان 29 فوریه توافق صلحی که از مدت ها پیش وعده داده می شد، در قطر امضا کردند و زمان شروع مذاکرات درون افغان ها به 10 مارس موکول شد و این در صورتی است که 5000 زندانی طالبان تا آن موقع، در ازای رهایی 1000 زندانی از سوی این گروه، آزاد شوند.

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان گفته است که کابل هرگز به آزادی این زندانیان به عنوان پیش شرط گفت وگوها متعهد نمی گردد و معتقد است این مساله باید در حین گفت وگوها مورد رسیدگی قرار بگیرد و خود بخشی از مذاکرات است.

اشرف غنی در مراسمی به مناسبت دومین سالروز تشکیل مجلس ملی هفدهم افغانستان گفت: افغانستان در مرحله حساسی است و به شدت به وحدت احتیاج دارد. ما فقط با وحدت ملی می توانیم به این چالش ها غلبه کنیم.

پیش از این سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در بیانیه ای گفت، این جنبش آماده شروع گفت وگوی صلح بین افغان ها با دولت کابل در روز سه شنبه است، اما به شرطی که تمام شروط آن محقق گردد. این سخنگو تاکید نمود، اگر این مذاکرات از تاریخ مشخص شده به تاخیر بیفتد، مسوولیت آن بر عهده طرف مقابل خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 774

به "اشرف غنی خواهان مکانیسم شفاف برای تبادل زندانی با طالبان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی خواهان مکانیسم شفاف برای تبادل زندانی با طالبان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید