ائتلاف سعودی گزارش سازمان ملل درباره یمن را نادرست خواند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سخنگوی ائتلاف سعودی در واکنش به بیانیه تیم کارشناسان سازمان ملل در یمن، مدعی شد این بیانیه اتهام و مغالطه است.

ائتلاف سعودی گزارش سازمان ملل درباره یمن را نادرست خواند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی در یمن پنجشنبه شب (دیروز) پس از دو روز به گزارش تیم کارشناسان سازمان ملل درخصوص یمن واکنش نشان داد و محتوای آن را رد کرد.

به نوشته روزنامه مکه، او مدعی شد که این بیانیه سرشار از مغالطه و اتهامات آنالیز نشده است و کارشناسان سازمان ملل گزارش خود را بر پایه اطلاعات گمراه کننده تنظیم نموده اند.

سخنگوی ائتلاف سعودی همچنین گفت که کارشناسان سازمان ملل در گزارش خود بر اطلاعاتی استناد نموده اند که سازمان های غیر دولتی ارائه نموده اند و این اطلاعات راستی آزمایی نشده است.

ائتلاف سعودی سال گذشته میلادی نیز گزارش تیم کارشناسان بین المللی که به نمایندگی از کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل در مورد یمن فعالیت می نماید را غیر واقعی خوانده بود.

روز سه شنبه گذشته تیم سازمان ملل در گزارش جامعی از وضعیت یمن، تمامی طرف های درگیر در این کشور را ناقض قوانین جنگ دانست و گفت که تمامی طرف ها از جمله دولت سعودی و امارات در پنج سال گذشته مرتکب جنایت جنگی، قتل و کشتار، غارت، مین گذاری و مهاجرت های اجباری شده اند.

در گزارش تیم سازمان ملل همچنین تأکید شده است که علی رغم عدم همکاری ائتلاف سعودی و دولت منصور هادی، با 600 نفر از خانواده قربانیان و شاهدان عینی مصاحبه و سپس راستی آزمایی شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 269

به "ائتلاف سعودی گزارش سازمان ملل درباره یمن را نادرست خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی گزارش سازمان ملل درباره یمن را نادرست خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید