ائتلاف سائرون مایل به نامزدی اسعد العیدانی برای نخست وزیری است

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا به نقل از المسله، رعد المکصوصی نماینده ائتلاف سائرون عراق از مخالفت با نامزدی محمد شیاع السودانی پس از مخالفت معترضان با نامزدی وی برای پست نخست وزیری عراق اطلاع داد و بیان کرد که سائرون نامزدی اسعد العیدانی را در صورتی که منطبق با شروط تظاهرات کنندگان باشد، آنالیز می نماید و اگر از سوی تظاهرات کنندگان رد گردد، العیدانی نیز مورد مخالفت سائرون قرار خواهد گرفت.

ائتلاف سائرون مایل به نامزدی اسعد العیدانی برای نخست وزیری است

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

از سوی دیگر وبگاه شفق نیوز عراق گزارش داد: معترضان خشمگین قصد آتش زدن منزل محمد شیاع السودانی که از وی به عنوان نامزد نهایی برای تصدی پست نخست وزیری عراق یاد می گردد در استان میسان را داشتند که به دلایل نامعلوم منصرف شدند. نیروهای امنیتی در اطراف منزل مستقر شده اند تا مانع هر گونه کوشش برای آتش زدن منزل وی شوند.

این رسانه عراقی گفت: منزل خالی است و کسی در آن ساکن نیست زیرا السودانی و خانواده اش در بغداد هستند.

این در حالی است که تظاهراتی در بغداد، بصره، بابل، الدیوانیه و دیگر مناطق هم علیه السودانی برگزار شده بود.

این در حالی است که احمد الکنانی نماینده مجلس عراق امروز شنبه از عدم توافق نهایی درباره نام نخست وزیر جدید این کشور خبر داده بود.

وی اضافه نموده بود: نشست ها میان رئیس جمهوری و گروههای سیاسی تاکنون به توافق درباره انتخاب نامزدی برای تصدی پست نخست وزیری به شکل نهایی منجر نشده است. انتخاب نامزد پست نخست وزیری باید در نامه رسمی از رئیس جمهوری به مجلس برای تصویب برسد. توافق میان بعضی گروههای سیاسی برای نام مشخصی وجود دارد اما به خاتمه رسیدن آن بدون موافقت مردم سخت است. نخست وزیر جدید باید مستقل و شفاف باشد.

این در حالی است که بعضی رسانه ها از محمد شیاع السودانی به عنوان گزینه نهایی نام برده بودند که معترضان در میدان التحریر بغداد و بعضی استانهای جنوبی با آن مخالفت نموده و علت مخالفت خود را این می دانند که وی قبلا پست های دولتی داشته است و نمی تواند که نخست وزیر مستقلی باشد.

السودانی وزیر حقوق بشر دولت نوری مالکی و وزیر کار و امور اجتماعی دوره حیدر العبادی و عضو حزب الدعوه بوده است.

این در حالی است که ندی شاکر جودت نماینده ائتلاف النصر به ریاست العبادی گفت که این ائتلاف اگر درباره السودانی توافق گردد، مسئله ای با این موضوع ندارد زیرا وی شخصیتی است که در پرونده وی نکته منفی وجود ندارد.

وی اضافه نمود: اما مسئله ای که وجود دارد مخالفت تظاهرات کنندگان با آن است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 565

به "ائتلاف سائرون مایل به نامزدی اسعد العیدانی برای نخست وزیری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سائرون مایل به نامزدی اسعد العیدانی برای نخست وزیری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید