آیا میثم شکری ساز واقعا کلاهبردار است؟

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، چرا کلاهبردار؟ این واژه درباره میثم شکری ساز از کجا آمده است؟ کلاه بردار واژه ای است که به محض به وسط آمدن نام افراد پیروز و مشهور و خصوصا کارآفرینان، زیاد شنیده می شوید که البته این مشکل ریشه در مسائل روانی جامعه دارد که تاب دیدن پیروزیت ها و توامندی های افراد پیروز را ندارند و به دنبال تخریب این افراد می باشند.

آیا میثم شکری ساز واقعا کلاهبردار است؟

متاسفانه این افراد همواره هم در این حد باقی نمی مانند و حتی از این هم فراتر می فرایند و برای تخریب افراد پیروزی چون میثم شکری ساز دست به کار های عجیب و غریب دیگری هم می زنند. همواره شاهد رقابت ها نا جوانمردانه و نا سالم بوده ایم و فرقی نمی نماید در چه جامعه ای حضور دارید، به هر حال هر جای جهان ممکن است چنین مسائلی پیش می آید و عمدا این رفتار ها را از سوی افرادی شاهد هستیم که خود نتوانسته اند در جهت پیروزیت پیروز شوند و به قولی، زورشان به افرادی که تلاش و تلاش بیشتری می نمایند، نمی رسد.

اما خب این راه ها برای همواره هم برای آن ها جواب نمی دهد و همواره با نتایج مثبت برای آن ها به همراه نیست و در آخر خودشان می مانند و حوض شان و کوهی از خستگی و پشیمانی و البته مسائل روحی و روانی. اما از طرفی مخاطبین این افراد هم نقش مهمی در اشاعه این فرهنگ و باور شایعات آن ها ایفا می نمایند. چرا که معمولا مخاطبین آن ها افراد زود باور و ساده لوحی هستند که تصور می نمایند می توان به هر روشی ولو غیر اخلاقی و ناجونمردانه در صدر نهاده شد. همین زود باوری این افراد باعث شده است، افراد سودجو برای جذب مخاطب هم که شده به تخریب دیگران ادامه دهند، اما تا کی و به چه قیمتی؟

پیروزیتی که با ناجوانمردی و فریب اذهان عمومی همراه باشد و هیچ گونه تلاشو تلاشی پشت آن نباشد، چقدر ارزشمند است؟ و تا کجا ادامه دارد؟ مگر دست یابی به صندلی واهی پیروزیت آن هم با دروغ و نیرنگ چقدر ارزش دارد که انسان به خاطر آن تمامی صفات انسانی اش را زیر پا بگذارد؟ صحبت من با افرادی است که خیال می نمایند سوت زدن برای دیگران تبحر و تخصص آن ها است و در این کار حرفه ای هستند پس حق دارند از آن کسب درآمد نمایند و آن را شغل و حرفه خود بدانند. اما بی خبرند از این که دکتر میثم شکری ساز به عنوان یک مدیر پیروز و کارآفرین برتر، با سلاحی به غیر از دشمنی و مقابله به مثل در مقابل آن ها قرار می گیرند.

سلاح میثم شکری ساز در مقابل سوت زنی هایی که علیه او راه افتاده است، تنها و تنها سوابق طلایی کاری او، درستکاری در کسب و کارش و پدید آورنده بیش از گانصد فرصت شغلی برای 500 جوان ایرانی است که به جرات می توان گفت در این بازار کار از رونق افتاده، خدمتی عظیم به حساب می آید. پس سلاح میثم شکری ساز، نوآوری، خدمت به مردم و انسان دوستی و خدا شناسی است.

خاطرات دوره MBA با میثم شکری ساز

از زبان یک دانشپذیر در دوره MBA می خوانید:

مدت ها از زمان حضور من در دوره MBA موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان می گذرد. آنچه در ملاقات اول با او حس کردم، توانمندی، مبادی آداب بودن، مهربان و بامرامی بود. مردی خلاق و مثبت اندیشی که همواره حرفی برای گفتن دارد. با گذشت این زمان من هنوز نتوانسته ام این مرد فهیم و تاثیرات مثبتی که در زندگیم را گذاشت فراموش کنم. شاید به ظاهر مدرک MBA را از موسسه آموزشی ایشان گرفتم، اما به واقع مدرک پیروزیت در زندگی و موثر بودن را در کنار گواهینامه MBA دریافت کردم.

که این دوره را در هیچ موسسه دیگری نمی توانید پیدا کنید. ین روزها اگرچه افراد پیروز کم نیستند، اما افرادی مانند دکتر میثم شکری ساز که پیروزیت را ارزان به دست نیاورده اند طبیعتا بسیار کمیاب هستند. حتما زیاد دیده اید افراد پیروزی که شاید از نظر تعداد کم بوده و در لباس مدیریت و صندلی های بالای اجتماعی باشند، اما در همین ظاهر آرام و زیبا در انظار به عوام فریبی و فریبکاری مینمایند. افراد پیروزی که به سبب کمبودها و نارضایتی هایشان در دوران خاص رشد و بلوغ فکری، به راحتی دست به هر کاری می زنند که به اصطلاح رقبای خود را از میدان به در نمایند غافل از اینکه، در دراز مدت تیشه به ریشه خویش می زنند.

این روزها با روبرو شدن با بحث مدرنیته و به روز شدن، اما هنوز هم دزدی رخ می دهد، ولی با یک رنگ و بوی تازه. در قدیم شاید دزدی ها معمولا در خفا و شبانه و در شرایطی خاص انجام می شد، اما این روزها، دزدی، در روز روشن، جلوی انظار با ظاهری بسیار شیک و با رفتاری کاملا آمرانه صورت می گیرد. دزدی دیگر سرقت اموال شما تنها معنا نمی دهد. دزدی های مجازی و اینترنتی بازارشان خیلی داغ تر است. اینترنت و فضای مجازی جایی شده است که افراد سودجو در آن تلاش می نمایند با سوت زنی و پچ پچ راه انداختن دیگران را تخریب نمایند و از این کار هیچ ابایی هم ندارند.

از آنجایی که حضور پیروزی در دوره MBA با دکتر میثم شکری ساز داشتم و امروز در اینترنت با واژه کلاه بردار در کنار ایشان رو به شدم، بر خود واجب دانستم که از صفات نیک و خیرخواهی ایشان دفاع کنم و دین خود را به ایشان نیز ادا کنم.

حالا آیا واقعا دکتر شکری ساز کلاهبردار است؟

از آنجایی که آغاز به تحقیقات کردم و در مراجع مختلف قانونی و بی طرف، به دنبال نام ایشان بودم، دریافتم که میثم شکری ساز، با تحصیلات دکتری کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و امیر کبیر تهران و کارشناسی مهندسی صنایع آغاز به فعالیت در حوزه کار آفرینی و راه اندازی استارت آپ های مختلف نموده است.

من به شخصه او را به عنوان یکی از برجسته ترین مشاوران کشور در حوزه های کارآفرینی، مدیریت، بازاریابی، ارتباطات و منابع انسانی می شناسم. ایشان مدیر عامل مرکز توسعه مجازی پارس www.elp.ir یکی از مجموعه های معتبر و عظیم میباشد و تا کنون ده ها کتاب در زمینه های متنوع ترجمه و به جامعه علمی کشور ارائه نموده است. علاوه بر این او دارای لوح سپاس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیغام نور و اتحادیه های مختلف میباشد.

از جمله پیروزیت های بعظیم او می توان به مجری طرح آموزش ده هزار دفتر ICT روستایی با همکاری معاونت محترم رئیس جمهور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شرکت ملی پست اشاره نمود. میثم شکری ساز یک سخنران انگیزشی، نویسنده آثار ادبی می باشد و در گذشته قهرمان بازی شطرنج بوده است.

بعد از مطالعه این سوابق از ایشان که از مراجع مختلف قانونی استخراج کردم و با توجه به شناخت رسمی که از ایشان داشتم، نتوانستم دست روی دست گذاشته و چند جمله ای راجع به این شخصیت علمی عظیموار ننویسم. چرا که فکر می کردم مسئولیتی اجتماعی بر دوشم سنگینی می نماید و باید برای ادای آن به جامعه قدمی بر دارم. اگر چه افراد پیروز کم نیستند، اما افراد پیروزی که بر پایه علم و اخلاقیات خویش هر روز قدمهای بلندتری برداشته و پله های ترقی را طی نموده اند، معمولا نایاب هستند. دکتر میثم شکری ساز یکی از آن افراد نایابی است که به راحتی نمی توان امثال وی در هر زمینه ای را پیدا کرد. شخصیتی جوان، فعال، مقتدر، توانمند، دلسوز، خادم مردم خداشناس و نهایتا در یک جمله انسان ......

پس شمایی که قصد داشتید با پنهانکاری و فریب اذهان عمومی، ذهنیت افراد را نسبت به این شخص مقتدر، خدشه دار کنید، وقت ندامت و پشیمانی شما رسیده و اگر که می دانستید با اینکار در دراز مدت صرفا وجه اجتماعی خویش را از بین برده و به اصطلاح تیشه به ریشه خویش زده اید، پر بیراه نگفته ام.

قطعا مقابله با شما در شان ایشان نخواد بود، اما با حضور پررنگ تر در حوزه کار آفرینی و فعالیت های اجتماعی گسترده قطعا روبروی شما قرار خواهد گرفت. چرا که شیوه مقابله افراد توانمند قطعا با افراد ضعیف و سست بنیاد متفاوت است. افراد سست بنیادی که هنوز یاد نگرفته اند که در عرصه کار و رقابت برای سبقت دریافت و کنار گذاشتن رقیب، دست به هر کاری نزنند.

قطعا وجودشان با صلابت و پایدار در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، کارآفرینی و اشتغال زایی برای تعداد بیشتر از 1000 نفر جوان فارغ التحصیل بیکار و جوابگوی این هتک حرمت و اعتبار ایشان خواهد بود و رو سیاهی آن فقط به شما می ماند و بس ...

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1039

به "آیا میثم شکری ساز واقعا کلاهبردار است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا میثم شکری ساز واقعا کلاهبردار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید