آزمون جامع دوره دکتری دانشگاه ها چه زمانی برگزار می شود؟

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، بسیاری از دانشجویان دوره دکتری که واحدهای نظری خود را گذرانده اند می خواهند بدانند که آزمون جامع چه زمانی برگزار می شود.

آزمون جامع دوره دکتری دانشگاه ها چه زمانی برگزار می شود؟

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، در این روزهای کرونایی که امکان بازگشت دانشجویان دوره دکتری به دانشگاه ها فراهم شده سخن از زمان برگزاری آزمون جامع این دانشجویان در میان است.

دانشجویان دوره دکتری بعد از اتمام واحدهای نظری خود باید در آزمون جامع شرکت کنند تا میزان آشنایی آنها از مطالبی که فراگرفته اند مشخص شود.

بر اساس ضوابط مشترک بیشتر دانشگاه های کشور دانشجویانی می توانند در آزمون جامع شرکت کنند که همه واحدهای نظری خود را با موفقیت با سرانجام رسانده باشند و میانگین کل نمراتشان 16 یا بالاتر باشد. در بسیاری از دانشگاه های کشور دانشجویان باید قبل از شرکت در این آزمون نمره زبان قابل قبول ارائه دهند.

آزمون های مورد قبول در مجموعه وزارت علوم MSRT، تافل، آیلتس است و در دانشگاه آزاد علاوه بر این آزمون ها، نمره قبولی از آزمون EPT نیز مورد قبول است.

این آزمون قرار است در بسیاری از دانشگاه های کشور از تیرماه تا شهریورماه ادامه داشته باشد.

دانشگاه های علامه طباطبائی، شهید بهشتی برگزاری آزمون جامع را به شهریور موکول کردند. دانشگاه های امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی و تربیت مدرس اطلاعیه ای در این زمینه صادر نکرده اند. دانشگاه تهران نیز همه آزمون جامع را بعد از آغاز آموزش حضوری برگزار می شود.

در این میان دانشگاه آزاد اسلامی برای آزمون جامع بازه 10 روزه ای را در نظر گرفته که از 28 تیرماه آغاز می شود و تا 8 مردادماه ادامه دارد.

4040/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 916

به "آزمون جامع دوره دکتری دانشگاه ها چه زمانی برگزار می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون جامع دوره دکتری دانشگاه ها چه زمانی برگزار می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید