آخرین اقدامات ساماندهی مالیاتی پایانه های فروش

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مدیر عامل شرکت شاپرک گفت: ترمینال های جدید حوزه شبکه پرداخت کشور باید استعلامات لازم را از سازمان امور مالیاتی بگیرند و در نهایت هم با داشتن پرونده و کد مالیاتی امکان فعالیت خواهد داشت.

آخرین اقدامات ساماندهی مالیاتی پایانه های فروش

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، کاظم دهقان، مدیر عامل شرکت شاپرک در گفت وگو با خبرنگار ایبِنا درباره ساماندهی مالیاتی پایانه های فروش گفت: اجرای بند 11 قانون مالیات های مستقیم بانک مرکزی با توجه به ظرفیت و تعهدات قانونی در مجموعه ای از اقدامات در دستور کار بانک مرکزی و شرکت شاپرک نهاده شد که عمدتا مبتنی بر ساماندهی پایانه ها، اتصال آن ها و ایجاد ظرفیت های ارتباطی بین بانک مرکزی و شبکه پرداخت سامانه های مالیاتی کشور واقع شده است.

وی در ادامه افزود: براساس تعاملاتی که با مجموعه مالیاتی کشور و سازمان امرو مالیاتی در این خصوص انجام شد، مجموعه اقداماتی در دستور کار نهاده شد و حدود 400 هزار ترمینال مالیاتی یا متوفیان یا دارای اطلاعات نامعتبر شناسایی و غیر فعال شدند.

مدیر عامل شرکت شاپرک یادآور شد: همکاری خوبی که با سازمان امور مالیاتی برقرار شد، ظرفیت های سیستمی به وجود آمد که در نتیجه آن ترمینال های جدید حوزه شبکه پرداخت کشور برای آغاز به کار موظف شدند به صورت سیستماتیک استعلامات لازم را از سازمان امور مالیاتی بگیرند و در نهایت هم با داشتن پرونده و کد مالیاتی امکان فعالیت خواهند داشت.

دهقان در این خصوص تاکید نمود: داده های مربوط به پذیرندگان حوزه شبکه پرداخت شامل کارت خوان ها و درگاه های اینترنتی همیشه یکی از دل مشغولی های عظیم متولیان این حوزه به حساب می آید. داده ها توسط شرکت های شاپرک، بانک مرکزی و شرکت های پرداخت طبق هماهنگی که بین این حوزه ها صورت گرفته، در حال رصد و ساماندهی و پالایش است و حدود 2 میلیون کارت خوان یا ابزار پذیرش اینترنتی که اطلاعات کاملی ندارند مورد آنالیز نهاده شده، بنابراین امیدوار هستیم با حمایت شرکت های پرداخت و دارندگان این ابزارها اطلاعات جامع و کاملی در این خصوص به دست آوریم.

وی در ادامه اضافه نمود: حوزه کد پستی اهمیت ویژه ای را در مورد شبکه پرداخت سازمان امور مالیاتی به خود اختصاص داده است، بنابراین توجه تمام دارندگان را جلب می کنم به این نکته که با کد پستی معتبری فعالیت خود رادر شبکه پرداخت ادامه دهند. در نهایت هم باید تاکید گردد کنترل زیادی بر ابزارهای پذیرش غیر فعال در این حوزه در حال اجرا است تا مواردی را که احتیاج به حذف از پایگاه های داده ها دارند، به طور کامل پاکسازی شوند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1427

به "آخرین اقدامات ساماندهی مالیاتی پایانه های فروش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اقدامات ساماندهی مالیاتی پایانه های فروش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید